Dizi Haberleri

Fallout Dizisinden İlk Set Görüntüleri Ortaya Çıktı

Amazon’un Fallout dizisinin çekimleri sürerken setten ilk görüntüler de ortaya çıktı. Dizinin Fallout 3’ü temel alması daha olası görünüyor.

Amazon Prime‘ın Fallout dizisinden yayınlanan fotoğraf ve görüntüler bizi oyunda bol bol yağmaladığımız Super Duper Mart‘a götürüyor. Bu da dizinin ilhamının çoğunu Fallout 3’ten alabileceğinin sinyallerini veriyor.

Görünüşe göre Staten Island’da bulunan devasa köhne süpermarketi birden fazla kişi gördü. Set, harap bir dış cepheye sahip olmasının yanı sıra, tahrip edilmiş araçları da içeriyor.

Sete ilk güzel bakışımız, YouTube’a yüklenen bazı görüntüler ve Twitter’da paylaşılan bazı fotoğraflar sayesinde geldi. Gördüğünüz gibi, yeniden yaratılan Super Duper Mart, mağazanın parlak markasının Büyük Savaş’ın neden olduğu çevredeki hasarla tezat oluşturmasıyla Fallout’un atmosferini yakalamak için iyi bir iş çıkarıyor.

Fallout Setinden İlk Görüntüler

Şunu belirtelim, bu fotoğraflar Amazon Prime veya set ekibi tarafından yayınlanmadı. Setin civarından geçen hayranların çektiği görüntüler.

Tüm bunlar, Fallout dizisinin çekimlerinin Haziran ayı sonunda başlayacağıyla ilgili son bilgilerle örtüşüyor. Ayrıca çekimlerin New York’ta yapılacağı da belli oldu. Bu da dizinin Fallout 3’ten büyük ölçüde etkileneceği izlenimini verdi. Super Duper Mart’ın durumu da bunlara işaret ediyor.

YouTube player

Staten Island’daki setin bir ana caddeye çok yakın olduğunu da belirtmek lazım. Bu nedenle herkes seti hemen farkedip fotoğraf ve videoları çekmiş. Başka setler oluşturulmuşsa yakında onlar da keşfedilecektir. Görünen o ki, bu Super Duper Mart konumunu gizlemek için herhangi bir girişim olmamış.

YouTube player

Super Duper Mart Nedir?

Super Duper Mart ilk olarak 2008’de çıkan Fallout 3 oyununda karşımıza çıktı. Capital Wasteland‘de bilinen tek bir Super Duper Mart olsa da, Fallout 3 hayranlarının çok iyi bildiği kesin. Sonuçta, oyuncuların Vault 101‘den ayrılıp Megaton şehrine geldikten sonra aldıkları ilk görevlerden biriydi. Malzeme aramak için yağmacıların yaşadığı Super Duper Mart’a seyahat etmek gerekiyordu. Ayrıca 2015’te çıkan Fallout 4’ün ana ortamı olan Commonwealth‘te bir Super Duper Mart vardı.

Super Duper Mart binaları Fallout 4 ek paketi Far Harbour’da da vardı. Super Duper Mart şirketi, Fallout 76 oyununda Appalachia’da da karşımıza çıktı. Sonuçta Fallout 3, Fallout 4 ve Fallout 76 oyunlarının Fallout dizisine ilham olacağı belli. Bilinen tüm Super Duper Mart mağazaları Doğu Yakası’nda yer alıyor. Batı Yakası’nda (Fallout, Fallout 2 ve Fallout: New Vegas oyunların geçtiği yer) bilinen bir Super Duper Mart yok.

Temmuz 2020’de Amazon Studios, Fallout için Westworld yaratıcıları Jonathan Nolan ve Lisa Joy’u görevlendirdiğini açıklamıştı. Ocak 2022’de proje resmi onayı almıştı. Jonathan Nolan, Geneva Robertson-Dworet ve Graham Wagner‘in dizi sorumlusu olarak yer aldığı dizinin ilk bölümünü yönetmek için imza attı. Bethesda Game Studios’tan Todd Howard ve Bethesda Softworks’ten James Altman da yürütücü yapımcı kadrosunda yer alıyor. Dizide Walton Goggins, Ella Purnell, Kyle MacLachlan, Xelia Mendes-Jones ve Aaron Moten‘in rol alması planlanıyor.

Kaynak: The Gamer

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.