AYBABTUDizi Haberleri

Fallout Dizisi Amazon’dan Resmi Onay Aldı

Amazon, Fallout dizisi projesini Temmuz 2020‘de duyurmuştu. Westworld dizisi yaratıcılarının yapacağı diziye senaryosunun kalitesine göre onay verecekti. Bugün dizi resmi onayını aldı ve yapım aşamasına geçti.

Westworld dizisi yaratıcıları Jonathan Nolan ve Lisa Joy Fallout dizisini Bethesda’nın da yardımıyla yaratacaklar. İlk bölümün yönetmenliğini de onlar üstelenecek. Jonahtan Nolan’ın isminin projede geçmesi son derece heyecan verici. Zira kendisi Westworld’ün yanısıra Person of Interest gibi muhteşem bir dizinin de yaratıcısıydı. Üstelik daha önce Interstellar, The Dark Knight, Memento ve The Prestige filmlerinin de senaristliğini yapmıştı. Dolayısıyla gönül rahatlığıyla Fallout dizisi emin ellerde diyebiliriz.

Fallout: A Post Nuclear Roleplaying Game‘i Interplay stüdyoları yaratmış ve 1997’de yayınlamıştı. Amerika’nın ve (muhtemelen dünyanın geri kalanının da) nükleer savaşın etkisiyle mahvolduğu bir gelecekte geçiyordu. Hayatta kalmayı başaran canlılar mutasyona uğrayarak canavarlaşmıştı.

Fan Yapımı Fallout Dizisi – Nuka Break

Ana karakterimiz bir sığınağa (Vault) saklanarak bombalardan kaçan bir toplumun yüzeyi görmeden doğmuş çocuklarındandı. Gerek hikayesi, gerek dünyasıyla Fallout çok büyük ses getirmişti. İkinci oyun Interplay’in Black Isle Studios adlı RPG ekibinden 1998 yılında çıkmıştı. Ona da bayılmıştık. Fakat 2003 ekonomik krizinden sonra Interplay, Fallout’un haklarını Bethesda’ya satmıştı. Satıştan sonra çıkan Fallout 3 hayranları hayal kırıklığına uğrattı. Obsidian Entertainment adını alan Black Isle Fallout: New Vegas ile seriyi kurtarmaya yönelik bir adım atmış, ardından dördüncü oyun da olumlu yorumlar almıştı. Ancak Fallout 76 ile hayranlar yine hüsrana uğramıştı. Dolayısıyla dizinin geleceği haberi son derece heyecan verici. Zira çok iyi bir dizi olma ihtimali de var.

Dizi için Bethesda da destek veriyor. Fakat bu destekleri danışmanlık seviyesinde kalacak gibi duruyor. Yani Amazon Fallout dizisinden sorumlu olacak isim Bethesda değil, Nolan ve Joy olacak.

Fallout Hakkında Her Şey

Temmuz 2020 Duyurusu

Fallout gelmiş geçmiş en iyi oyun serilerinden biri. Çılgınlık seviyesinde yaratıcılık içeren bu serinin her bir bölümü aile ve arkadaşlarımızla geçirebileceğimiz sayısız saate mal oldu. Dolayısıyla Todd Howard ve Bethesda’nın dahi delileriyle bir araya gelerek bu devasa, rahatsız edici ve kara komik evreni Amazon Studios ile hayata geçirecek olmaktan dolayı çok heyecanlıyız.

Nolan & Joy

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.