Son Haberler
Anasayfa » AYBABTU » Amazon Studios, Fallout Dizisi Çekecek

Amazon Studios, Fallout Dizisi Çekecek

Durduk yere bir anda karşımıza düşen habere göre Amazon Studios, Westworld’ün yaratıcılarıyla beraber Fallout’u diziye uyarlayacak.

Haber birkaç saat öncesinde basınla paylaşıldı. Ne söylenti, ne de sızıntı duymuştuk bu zamana kadar. Bir anda pat diye önümüze düşüverdi. Hem çok şaşırdık, hem de heyecanlandık.

Duyuruya göre Westworld’ün yaratıcıları Lisa Joy ve Jonathan Nolan, Amazon Studios için Fallout dizisi çekecek. Yapım sürecinde Bethesda Game Studios ve Bethesda Softworks desteği de bulunacak.

Joy ve Nolan’ın ortak açıklamasında “Fallout, tüm zamanların en iyi oyun serileriden biri. Aileniz ya da arkadaşlarınızla geçirebileceğiniz vakit yerine hayal etmesi güç inanılmaz hikayelere sahip bölüm tasarımlarına sahip. Todd Howard ve beraberindeki Bethesda’daki delilerin geri kalanıyla, Amazon Studios’ta yayınlanmak üzere, bu devasa, yıkıcı ve komik evrene ortak olmaktan heyecan duyuyoruz.” sözlerine yer verildi.

Todd Howard’ın daha ortada Fallout 4’ün esamesi okunmadığı bir dönemde Fallout için dizi ya da film projesi olduğu düşüncesinden bahsettiğini hatırlıyorum. Fakat bu bilgi yıllar yıllar öncesine dayanıyor. Şimdi bu hayal gerçeğe dönüşüyor hem de güvenilir ve kaliteli bir prodüksiyonun elinde.

İlginizi Çekebilir  Antalya'da 1000 Yıllık Viking Kılıcı Bulundu

Şu an için dizinin yayın tarihi, oyuncu kadrosu ya da yönetmen-yazar ekibi belli değil. Öte yandan dizinin çekilip çekilmeyeceğiyle alakalı ufak bir pürüz de var. Dizinin duyurusu için küçük bir tanıtım videosu hazırlanmış olsa da Amazon Studios ortaya çıkan senaryodan memnun kalmazsa, seriye bütçe ayırmayacağını belirtmiş. Yani iyi bir senaryo ortaya çıkmadığı sürece Fallout dizisinin gerçekleşmeme payı da var.