Son Haberler
Anasayfa » FRPNET Edebiyat » Philip K. Dick’in 3 Kitabı Birden Geliyor

Philip K. Dick’in 3 Kitabı Birden Geliyor

philip-k-dick-kitaplar-banner

6.45 Yayınevi, Philip K. Dick kitaplarını yayınlamaya devam ediyor.

Bu sefer de bilimkurgunun usta ismi Philip K. Dick‘in felsefe ve sosyoloji ağırlıklı üç kitabını aynı anda yayınladı. “Kozmoloji ve Kozmogoni“, “Şizofreni ve Değişimler” ve “Tefsir” kitapları raflardaki yerini alıyor.

Kitaplar 15 Eylül‘de piyasaya çıkıyor.

philip-k-dick-kitaplar

Kozmoloji ve Kozmogoni

Altıkırkbeş, Philip K. Dick’in içsel hac yolculuğunda düştüğü notları sunmaya tüm hızıyla devam ediyor.

Philip K. Dick Kozmogoni ve Kozmoloji’de artefakt’ın sınırlarında dolaşarak kendimizi artık kandıramayacağımız bir evrenin kısa tarihini sunuyor: Kafanızda yarattığınız gerçekliği yitirmek istemiyorsanız, lütfen kitabı aldığınız yere geri postalayın.

Tefsir

Tefsir, Philip K. Dick’in gördüğü sanrıları ve felsefi düşüncelerini anlattığı yazılarından oluşan eserdir. 1992 yılında bir kısmı kitap haline getirilmiş ve 2000 yılında The Gospel According to Philip K. Dick -Philip Dick’in Gözüyle İncil adı altında belgeseli hazırlanmıştır.

“P. K. Dick; 21. yüzyılın düşünen, şüphelenen, sorgulayan öznesinin ilk ‘net’ prototipidir. Yeni Ortaçağ da ‘tür’ hayatta kalacaksa, milyonlarca Dick uyanışına ihtiyaç var..”

İlginizi Çekebilir  J.R.R. Tolkien’in Orta Dünya'da Yazdığı İlk Öykü Gondolin'in Düşüşü Türk Okurlarla Buluşuyor

Şizofreni ve Değişimler

Şizofreni ve Değişimler Kitabı ucu halüsisünatif uyuşturuculara dek varan, yazarın şizofreni üzerine kendi saptamalarının dışa vurumu.