Conan

Hyrkania ve Turanialılar

conan-logo
 

Hyrkanialılar kara tenli ve genelde uzun ve ince yapılı zeki iki ırkın karışımı gibidirler. Hyrkanialılar kadim Lemuryalıların soyundan gelirler. En ünlü Hirkanyalı kabile Turanlılardır. Tüm Hirkanyalılar kendilerini okçulukta geliştirmişlerdir.

Kültür: Hirkanyalılar, benzetme yapılacak olursa; Hun ve Moğollar gibi göçebe atlıları andırırlar. Bununla birlikte en büyük kabileleri Turan İmparatorluğunu kurmuşlardır biz zamanlar Ortadağudaki Mağribiler (Kuzey afrikalı müslümanlar) gibi. Kralları Yıldız ve oğlu Yezdigerd Turan imparatorluğunu genişletmiş, Conan’ın hayatı süresince doğu Shem ve Zamora’ya kadar varmışlardır.

İsimler: Hirkanyalıların isimleri, Tatar, Hun, Moğol ve Türklerin isimlerine benzerlik gösterirler. Shah (Şah) ve Khan (han) isim sonlarında yerini alır. İsim olarakta; Alafdhal, Amurath, Angharzeb vs…

İnanış: Turanın bilinen iki inanışı vardır; Tarim; baş tanrı olarak görülür ve bir diğeride ; Erlik; “Lord of the Black Thorne” diye anılan ölüm tanrısı.

Özellikler:
# +1 tüm yay türlerinde saldırılarına alırlar.
# Hykanyalılar abartı mesafelerden ok atmada ustadırlar. Yani olayı abartmışlardır. Hatta Hedef 6 menzillik bir mesafede ise +1, 9 menzillik bir mesafede ise +2 saldırı bonuslarına eklerler. Ama bunun için özel bir eğitim gerekmektedir.
# Far Shot (Uzaktan atış) marifetine ihtiyaçları yoktur.
# +2 Diplomacy, Gather ınformation ve Intimidate (sindirme) yetenek denemelerine alırlar. Vendliya’nın kuzayi ve Khitai’nin batısı herhangi bir türde materyal silahta ustalık gösterirler.
# -2 ırksal olarak tüm hipnotizm ve türlerine karşı atacakları kurtama atışlarına alırlar.
# Silah alışkanlığı: Egzotik silahlardan ziyade materyal silahlar ve okçuluk.

Irksal Yetenekleri: Craft (Bowyer), Ride (Binicilik), Survirval (Hayatta kalma)

Favori Sınıfları: Nomad.

Engelli Sınıfları: Hiçbiri.

Otomatik Diller: Hyrkanya dili.

Bonus Diller: Brythunian, Zamorian, Kothic, Corinthian, Hyperborean, Vendhyan, Iranistani, Khitan, Yuetshi, Shemitish, Stygian.

 
Yazan: FallenPaladin

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.