Conan

Hyboria Tanrıları

conan-logo
 

“Tanrılardan korkar mısın, Conan?”

“Onların gölgelerine bile basmam” diye cevapladı Barbar..

Robert E. Howard~”Karasahil’in Kraliçesi”

İlgili Makaleler

Hyboria Çağı Tanrıları

Ymir the Frost Giant

Tüm tanrıların lideri, Aesir ve Vanir’in en büyük tanrısı. Ymir, Valhalla’da oturur, savaşçıların savaşlarda düştüğü karlı ve gölgeli yerde. bir kızı vardır ve adı Atalia’dır. Ymir’in domainleri, Chaos, Strength, ve War (Kaos, Güç ve şavaş)dır.

CROM

Cimmeria bir çok tanrıya sahip olmuştur, Lir (Şiir), Mannanan (Atların tanrısı ve lir’in oğlu), Morrigan (Savaş Tanrıçası), Badb (Savaş gazapçısı), Macha ve Nemain (Zehirli ikili), fakat Crom bunların hepsinin lideri şefidir. Crom, yüksek tepenin amansız, katı güçlü Lord’u. Dev bir dağın zirvesinde yaşar, kötü sonlar ve ölümler göndrecen, içinde küçük bir insanlık barındıran bir tanrı. Cimmeria’lılar ölümden sonra sebepsiz olarak Crom’un gri diyarına gideceklerine inanırlar. Yardım için Crom’a yalvarmak faydasızdır çünkü o karanlık, acımasız ve acizliğe çok kızan bir tanrıdır.

Mitra

Mitra’nın tapınakları herkese açıktır herkes içindir, Aquilonia, Argos, Ophir, Nemedia ve Zingara’da. Kuzeyin savaşçı ruhlu tanrılarından farklı olarak Mitra tam bir centilmendir, ki melekler ve azizleri yönlendiren, intikama merhamet vaazlarının verilmesini sağlayandır. Birşeyleri kurban etmek Mitra inancında açık olarak yasaktır. Mitranın Domain’leri, Good, Healing, Strength, Protection(İyilik,Şifa, Güç ve koruma)dır..

Ishtar

 

Mitra’dan çok dafa fazla tensel olan bir tanrıdır ve Koth, Shem, ve Stygia’da tutunmaya çalışır. Fakat bir keresinde Koth misraist olmuştu fakat onu Isthar için devirdi. Kan kurban edilmesinden hoşlanır fakat insan değilde hayvanlarınki sadece…Domainleri Chaos, Good, Protection, ve War.

Set, the Old Serpent (Yaşlı yılan)-

Resimdeki Set’in rahibesi ve kendini Set’e sunuyor…

Bir zamanlar dünyanın bilinen yarısına Set yani Karanlığın tanrısı hakimdi.Fakat o günlerde bile Acheron duruyordu ve Stygia, Shem’in efendisiydi.Hyboryalıların kanun-dışı cult(örgüt)ları Set’i bir kadimşeytan-arch-demon- olarak görürler. Set’in domainleri, Air, Destruction, Evil, Trickery, Darkness, Fear, Murder, ve Undeath (Hava, Yıkım, Şeytanlık, Hilekarlık, Karanlık, Korku, Cinayet, ve ölümsülük)…

Bunlar en önemlileri daha bir dünya tanrı var…

 
Yazan: FallenPaladin

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.