Conan

Aesgaard

conan-logo

“Sarışın, mavi gözlü Aesir’lerin yurdu..” 

Aesgaard, Nordheim’in doğu kısmınıda içine alan kuzeyli bir ulusun, yiğit ve iri yapılı tecrübeli avcıların, paralı askerlik yapan ustaca balta kullanarak gece ve gündüz savaşabilen savaşçıların, sarışın ve mavi gözlü Aesir’lerin yurdudur.

Ülke geneline dağılmış pek çok koloni vardır. Büyük bir merkez ve şehirleri yoktur. Bununla beraber her koloni, tamamı düzgünce şekilendirilmiş kerestelerle inşa edilmiş, büyük binalarda kendilerine başkanlık eden liderlerce yönetilirler. Aesir’lerin hemen hemen tamamı tek bir tanrıya ibadet ederler. Bu tanrı Ymir’dir. Aesgaard topraklarının büyük bir bölümü buzullarla kaplıdır. Kuzeyde yüksek ve karlı dağlarla, güneyde nispeten düz ormanlık arazi ve ikisi arasında tundrayla karışık engebeli bir yapıya sahiptir. Aesir’lerde tarım ve hayvancılık yok denecek kadar azdır. Kimi klanlarca büyük ve küçükbaş hayvancılık yapılırdı.

Ülke genelinde usta demirciler bulunur. Özellikle demir ve bakır işçiliği, marangozluk popüler mesleklerdi. Kültürel açıdan ise hiçbir varlık göstermemişlerdir. Ülkede diğer hayvanlara ek olarak, misk öküzü, mamut, geyik, tilki ve kar ayısı yaşar. Tüm bu hayvanlar genelde yabani meyvalar ile beslenen Aesir’lerin başlıca geçim kaynağıdır.

Aesir’lerin komşuları ile aralarında yıllardır süren çekişmeler yaşanmıştır. Cimmeria ile bir ittifak oluşturabilmelerine rağmen, batı komşuları Vanaheim ve doğuda Hyberborea ile nefret ve kinden oluşan bir düşmanlık sürdürmüşlerdir.

Özellikle sınır boylarında çatışmalar ve sınıra yakın yerleşim bölgelerinde yağmalama ve katliamlar sık sık yaşanırdı.Öyle ki Hyboria Çağında hiçbir zaman bir Aesir’li ile bir Vanaheim’li dost olmamıştır.

Diğer ülkeler ordularında kullanmak üzere sıkça aradıkları paralı askerler genelde Aesir’liler olmuştur. Pek çok ülkeye giden bu savaşçılar zamanla tanınmış ve nam salmışlardır.

Aesirli ileri savaş grubu..

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.