Hobi Dükkanları

Pegasus Oyuncak

pegasus-oyuncak-logo

Pegasus Oyuncak Nisan 2011’de ayında açıldı. Avrupa yakasında böyle bir yere gerçekten ihtiyaç vardı ve üstüne Beşiktaş gibi merkezi ve kolay ulaşılabilecek bir yerde açılmış olması sanırım Avrupa yakasında yaşayanları bir hayli sevindirmiştir. Frp(Fantasy Role Play), Magic the Gathering, Yu-Gi-Oh oynuyorsanız, uçak,tank,helikopter,araba maketleri yapıyorsanız, Warhammer Fantasy ve/veya Warhammer 40K oynuyorsanız ya da bunlardan herhangi birine ilginiz varsa ve sizin gibi ilgisi olan insanlarla tanışmak ve bu hobilere başlamak istiyorsanız Pegasus sizin için bayağı uygun bir buluşma yeri olacaktır.

Biraz daha ayrıntılı anlatacak olursak; Pegasus Oyuncak Wizards of the Coast, Konami(Yu-Gi-Oh) ve Mc Farlane Toys’un Türkiye Distribütörüdür. Dolayısıyla Magic the Gathering veya Yu-gi-Oh gibi kart oyunlarına ilginiz varsa hem kartları alabileceğiniz hem de oynayabileceğiniz ya da öğrenebileceğiniz bir yer. Her hafta Perşembe-Cumartesi ve Pazar günleri Magic turnuvaları, her ayın sondan bir önceki pazarı da Yu-Gi-Oh turnuvaları yapılıyor. Magic turnuvalarına katılarak aldığınız puanlarla yurtdışındaki turnuvalara gitme şansınız da var üstelik.

Ayrıca NBA oyuncularının, Call of Duty’deki karakterlerin ve daha bunun gibi konseptlerde olan figürleri de satılmakta. Kutu Oyunları’na ilginiz varsa Axis and Allies’ın kutu oyunları, Trivial Pursuit ve Captain Capital oyunlarını oynayabilirsiniz, satın da alabilirsiniz.

Warhammer kısmına gelirsek; eğer Warhammer Fantasy ve/veya Warhammer 40K ile ilgiliyseniz ya da başlamak istiyorsanız da burası sizin için gayet uygun bir mekan çünkü hem Fantasy hem de 40K minyatürlerini, boyalarını ve astarlarını alabileceğiniz bir yer. Eğer minyatürlerinizi sürekli taşımak size zor geliyorsa 10.000 puanlık ordu sığabilecek 21 tane dolap var ama acele etmeniz gerekiyor yarısından fazlası dolmuş bile J  Alt katta Warhammer için ayrılmış 2 oda bulunmakta. Bu odalardan birinde hazır terrainli iki adet masa var. Diğerinde de terrainli bir masa mevcut ama daha çok maket yapmak ve warhammer minyatürlerini boyamak için kullanılıyor. Ayda bir kez TÜSAT(Türkiye Savaş Oyunları Topluluğu) ödüllü Warhammer 40K turnuvası yapıyor.

Frp’ye gelince, üst kat da frp masaları var. Eğer oyun oynamak istiyorsanız ve yer arayışı içindeyseniz sabahtan akşama kadar oyun oynayabileceğiniz bir mekan. Normalde frp için az da olsa kişi başı ücret aınıyor fakat üye olmanız durumunda herhangi bir ücret vermiyorsunuz.

Üyelik demişken, iki ayrı üyelik var. Biri dolaplı biri dolapsız. Aralarındaki tek fark ücret, onun dışında tüm ayrıcalıklardan tüm üyeler eşit oranda faydalanıyor. Neden üye olayım ki diye düşünüyorsanız belki anlatacaklarım biraz yardımcı olur. Mesela WH oynuyorsanız, belli kişi sayısıyla sınırlandırılmış olan turnuvalara katılım önceliğiniz oluyor. Frp oynuyorsanız kişi başı ücret ödemiyorsunuz. Kutu oyunları oynarsanız onlara da para ödemiyorsunuz. Pegasus’ta yapılan kampanyalardan önce siz haberdar oluyorsunuz.

Benim anlatacaklarım bu kadar. Gidip görmenizi tavsiye ediyorum tabiiki de. Bol frpli, Magicli,Warhammerlı günler!

Pegasus Oyuncak Web Sitesi : http://www.pegasusoyuncak.com/

{gallery}foto_galeri/mekanlar/pegasus-oyuncak/:::0:0{/gallery}

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.