Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Oyun Haberleri » Çizgi Roman Blacksad Bilgisayar Oyunu Oluyor

Çizgi Roman Blacksad Bilgisayar Oyunu Oluyor

Yapı Kredi Yayınları tarafından dilimize kazandırılan fakat ne yazık ki ülkemizde hak ettiği popülerliği yakalayamayan, Juan Diaz Canales  ve Juanjo Guarnido‘nun ödüllü çizgi roman serisi Blacksad, bilgisayar oyuncuları ile buluşmaya hazırlanıyor. 

Blacksad – Under the Skin adlı oyun, tıpkı çizgi romanın kendisi gibi bizleri, 1950’leri noir havasının içine sokacak. New York City’de geçecek olan oyunda, bir boks klübü sahibi olan Joe Dunn’ın ölümünün ve yıldızı hızla yükselen boksör Bobby Yale’in  kayboluşunun ardındaki gizem perdelerini kaldırmak için kolları sıvayacak ve kendimizi, karanlık ağlarla örülmüş bir gizemin içinde bulacağız.

Antropomorfik hayvanların alternatif dünyasında geçen Blacksad, 1950’lerin film noir tarzı ile dönemin Amerika Birleşik Devletleri’ni bir araya getiren bir çizgi roman serisi. Hikayelerin merkezindeki isim ise kara kedi John Blacksad: Zorlu bir geçmişe sahip, inatçı ve kolay kolay pes etmeyen özel dedektif. Eisner ödüllü Blacksad’in çizgi roman sayfalarında gördüğümüz karanlık arka sokaklar, yoz politikacılar ve kanlı eller, Under the Skin ile bilgisayarlarımıza gelecek ve oyuncular ile buluşacak.

İlginizi Çekebilir  Derimizin Altına İşleyebilecek Mi? - Blacksad: Under the Skin İncelemesi

Ön sipariş ve Collector’s Edition seçeneklerinin de bulunduğu Blacksad – Under the Skin’in Steam sayfasını buradan ziyaret edebilirsiniz.

Dağıtıcılığını Microids’in ve geliştiriciliğini Pendulo Studios ile YS Interactive’in ortaklaşa üstlendiği Under the Skin, 26 Eylül’de çıkıyor.