Çizgi Roman Haberleri

Yapı Kredi Yayınları Blacksad 4. Cildi de Dilimize Kazandırdı

Noir temalı dedektiflik öykülerinden ve çizgi romanlardan hoşlanan okurlarımızın kaçırmaması gereken kült seri Blacksad 4. cildine kavuştu.

Blacksad serisinin nasıl bir tonda ilerlediğini görmek için ilk cildin ilk dört sayfasına göz atmanız yeterli. Onu da buradan yapabilirsiniz. Ama sadece iki karelik bir tadımlık isterseniz de size şu görseli sunabilirim:

Gerçekten keyifli bir okuma ve keyifli görseller sunuyor Blacksad. Orijinal seri 6. cildine geçen yıl kavuştu. Zira yazarlar ve çizerler 8 yıllık bir ara vermişti hikayeye. Biz de artık dördüncü cildi Türkçe okuyabiliyoruz. Muhtemelen beşinci cilt de yakında yayınlanacaktır.

Bu esnada Blacksad bir de video oyun ile karşımıza çıkmıştı. Onun incelemesine buradan göz atabilirsiniz.

Blacksad 4. Cilt – Cehennem, Sessizlik…

“Blacksad” dünyada ilk kez yayımlandığı 2000 yılından beri pek çok dile çevrildi ve ülkemizde de ilgi gördü. YKY tarafından ciltli baskıları ilk kez 2011 yılında yayımlanan bu kült polisiye dizi karton kapaklı yeni baskılarıyla yeniden raflarda yerini alıyor.

“Sartre cehennemin başkaları olduğunu söyler… Başkalarının bize hayatı çekilmez kıldıklarını kabul ediyorum ama onlar aynı zamanda bizim cennetteki arkadaşlarımız. Benim için cehennem, yokluktur; dostlarımın, müziğin, hayal gücünü harekete geçiren sözlerin, duyuları uyaran güzelliğin olmadığı bir yer”

Juan Díaz Canales ve Juanjo Guarnido’nun yarattığı bu müthiş çizgi roman serisi 2013’te iki dalda Eisner Ödülü kazandı ve Angoulême En İyi İllüstrasyon Ödülü de dahil olmak üzere pek çok ödül aldı.

60 sayfalık cilt yalnızca karton kapak seçeneğiyle raflara geldi. Aslında Yapı Kredi Yayınları bu seriyi yayımlamaya ciltli edisyonlarla başlamıştı. 10 yıl kadar önceydi bu. Fakat 2 yıl önce daha önce yayımladığı ciltleri tekrar karton kapaklarıyla bastı. Ayrıca üçüncü cildi de geçen yıl Türkçeye kazandırdı. Dolayısıyla sahaflarda ilk iki cildi ciltli bulma şansınız olabilir.

Blacksad 4. cildin tadımlık sayfalarını aşağıdan inceleyebilirsiniz:

Bizi sosyal medya kanallarımız dışında Google News üzerinden de takip edebilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.