Çizgi Roman Haberleri

8 Yıl Aradan Sonra Blacksad 6. Cilt Geldi

Noir dedektiflik hikayeleri sevenlerin favori çizgi roman serilerinden Blacksad 6. cilt ile sahalara dönüyor. Sekiz yılın ardından hikaye nihayet devam ediyor. Hem de tabii ki orijinal yazarı ve çizeri ile!

Blacksad 6. cilt İngilizce çevirisiyle Dark Horse Comics tarafından Amerika’da 2022’de yayınlanacak. Europe Comics ise cildin dijital satışlarını başlattı bile. Altıncı ve yedinci cilt bir hikayenin iki yarısını anlatacaklar. Yedinci cildin Avrupa çıkışı 17 Kasım’da olacak. Türkçe çevirilerine ne zaman kavuşacağımızı ise bilmiyoruz.

Yeni ciltler üzerinde yine serinin orijinal yaratıcıları çalıştı. Yani, hikayeyi Juan Diaz Canales yazarken Juanjo Guarnido görselleştirdi. Altıncı ve Yedinci cilt aynı adı paylaşıyorlar. Blacksad: They All Fall Down.

YouTube player

Bu sefer özel dedektif John Blacksad ve çok sevdiğimiz yardımcısı Weekly, New York’ta olacaklar. Blacksad arasına mafya üyeleri sızmış olan New York işçiler derneğinde derneğin başkanını koruma görevini kabul etmiş. Ancak New York basit bir şehir değil. Her adımında başka bir entrika dönen bu kent Blacksad’i yıldıracak mı yoksa kızdıracak mı dersiniz?

Dilerseniz hikayeye şimdiden göz atabilirsiniz. Altıncı cilde buradan, yedinci cilde de buradan erişebilirsiniz. 35 sayfalık ciltlerin her ikisinin de ilk 10 sayfasını Europe Comics ücretsiz erişime açtı.

Blacksad – Kesinlikle Kaçırılmaması Gereken Bir Hikaye

Blacksad orijinalinde Fransızca. Disney’de çalışan Juanjo Guarnido’nun çizimleri ve yakın arkadaşı Juan Diaz Canales’in kalemi ile bizi alıp 1950’lere götüren muhteşem bir hikaye anlatıyor. Noir dedektiflik hikayelerinin özünü yakalayan çok başarılı bir seri. İlk cildi 2000’de çıkmıştı ve beşinci cildini 2013’te okumuştuk. 2019’da Blacksad: Under the Skin adında bir video oyunu gelince çok sevinmiştik. Oyunun hikayesi çok güzeldi. Fakat kontrolleri ve oynanışındaki bazı hatalar sebebiyle yer yer eleştiri almıştı. Dilerseniz Blacksad: Under the Skin incelememizi buradan okuyabilirsiniz.

Blacksad serisini Türkçeye Yapı Kredi Yayınları çevirmişti. Baskıları da aslında tükenmişti ve birkaç yıldır piyasada yoktu. Fakat Temmuz ayında (haberi bizden önce almış olmalılar ki) çizgi romanları yeniden bastılar. Çizgi romanları henüz okumadıysanız kesinlikle tavsiye ediyoruz. Blacksad’i “yetişkinler için yazılmış bir çizgi romanın olması gereken şey” olarak tanımlayan yorumlara katılıyoruz.

Sizin için Blacksad: Under The Skin oyununun ana menü müziğini aşağıya ekledik. Çizgi romanları okurken arka planda oynatabilirsiniz.

YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Harry Potter'ın 20. Yılına Özel Kapak Tasarımları Paylaşıldı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.