Oyun Haberleri

Bioware, Mass Effect 2 ve 3’ün Ana Yazarlarından Mac Walters’ı da Kaybetti

Bioware yaratıcı kadrosunu kaybetmeye devam ediyor. İki seri de yeni oyununu hazırlarken Dragon Age: Dreadwolfun yönetmeni olan ve Mass Effect’in ana yazarlarından Mac Walters firmayı terk etti.

İlk Mass Effect oyununu ve Commander Shepard’ı yaratan Drew Karpyshyn zaten firmayla ilişkisini yıllar önce kesmişti. İşte yazar kadrosunda onun yarattığı boşluğu doldurmaya çalışan kalem Mac Walters idi. İkinci oyunu Karpyshyn ile birlikte yazmıştı Walters. Mass Effect 3’ün ise ana yazarlığını yapmıştı. Gerçi Mass Effect: Andromeda da onun yaratıcı yönetmenliğinden çıkmış bir iş… Yine de yeni Mass Effect oyununda çalışacağını bilmek hayranları umutlandırıyordu. Zira Bioware’in orijinal yazar kadrosundan geriye çok bir kişi de kalmadı.

Mass Effect’in yaratıcısı Casey Hudson firmayı 2020’de terk etti. Hatta kendi oyun firmasını kurarak ilk oyunları için kolları sıvadı.

2021’in sonunda Dragon Age’in kreatif yönetmeni Matthew Goldman da Bioware’i bırakmıştı.

Şimdi de Mass Effect ve Dragon Age kadrosundan Mac Walters şirketten ayrıldığını duyurdu.

Ama ekibe dahil olan yeni isimlerden de bizi heyecanlandıranlar var. Marvel’s Guardians of the Galaxy oyununda harika bir iş çıkaran Mary DeMarle, Mass Effect ve Dragon Age oyunlarının hikaye anlatımı yönetmenliğini geçen yıl kabul etmişti.

Walters’ın firmayı yeni Mass Effect duyurusundan bir yıl sonra terk etmesi Mass Effect hayranlarını ister istemez endişelendiriyor. Walters aynı zamanda dördüncü Dragon Age oyunu olan Dreadwolf‘un da yönetmenliğini yapıyordu. Yani Bioware yakında çıkaracağı iki oyunda da önemli bir rolü olan bir çalışanını kaybetti.

19 yıldır Bioware ile çalışmakta olan Walters ayrılığının çok zor bir karar olduğunu söyledi. Yeni yılın kendisi için yeni maceralar getireceğini ekledi. Kariyerine bir süre ara vererek kendi kişisel hedeflerini kovalayacağını belirtti. Geride de endişeli hayranlar bıraktı.

Bioware her elemanını kaybedişinde Dreadwolf’un gayet iyi durumda olduğunu söylüyor. O yüzden artık Dreadwolf’un iyi durumda olmadığından ciddi ciddi şüpheleniyoruz. En azından yeni Mass Effect oyunu için umutlarımız biraz daha uzun ömürlü olsun isterdik.

Lütfen yeni Mass Effect oyunu kötü olmasın…

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.