Oyun Haberleri

Casey Hudson Yeni Bir Bilimkurgu Oyunu Çıkaracak

Orijinal Mass Effect üçlemesinin yaratıcı yönetmeni ve Star Wars: Knights of the Old Republic’in genel yönetmeni Casey Hudson’ın Humanoid Studios şirketi Mass Effect benzeri bir oyun üzerine çalışıyor.

Casey Hudson, Star Wars: KOtOR ve Mass Effect üçlemesinin yaratıcıları arasında. Bu muhteşem katkıların ardından, 2014 yılında Bioware‘den ayrılmıştı. Onun yokluğunda çıkan Mass Effect: Andromeda hayranları pek de mutlu edememişti. Hudson da Andromeda çıktıktan sonra stüdyoya geri dönmüştü. Ancak 2020’de Mark Darrah ile birlikte Bioware’i tekrar terk etti. Bu kez muhtemelen temelli olarak.

Çünkü Hudson Bioware’den ikinci kez ayrıldıktan sonra, 21 Haziran 2021’de Humanoid Studios‘u kurdu. CEO’su ve kurucusu olduğu Humanoid Studios için resmi web sitelerini ise henüz yayınladılar. Bu web sitesi sayesinde hedeflerindeki ilk oyundan da haberdar olduk.

Humanoid Studios’un ilk oyunu Mass Effect’e çok benzer bir tanımla geliyor. Şu anda üzerinde çalıştıkları projenin çoklu platformu destekleyen bir AAA oyun olacağını söylüyorlar. Karakter odaklı bir hikaye anlatımı sunacaklar. Bu hikayeleri da yepyeni bir bilimkurgu evreninde geçecek. Yani Mass Effect’te başardıkları işleri başaracak yeni bir oyun tasarlıyorlar. Fakat bunu Bioware’de sahip olduklarından çok daha küçük bir ekiple yapacaklar.

Stüdyonun merkezi Kanada‘da bulunuyor. Ancak Birleşik Devletler içinde iki ofisleri daha var. Resmi sitelerinde oyunu duyurarak aslında beraber çalışacakları yeni elemanlar da arıyorlar. Ofislerinin çalışanlar için destekleyici ve güven verici bir ortam olacağını da vurguluyorlar.

Casey Hudson hem Mass Effect hem de Star Wars için Drew Karpyshyn ile birlikte çalışmıştı. Bu yeni stüdyo ve yeni proje ikiliyi tekrar bir araya getirir mi dersiniz?

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.