Oyun Haberleri

Amazon Prime Gaming Eylül 2022 Oyunları Belli Oldu

Amazon Prime Gaming Eylül 2022 oyunları listesiyle bizi yine şaşkına çevirdi. Bu ay Yüzüklerin Efendisi dizisini izlerken Assassin’s Creed: Origins ve Middle Earth: Shadow of Mordor gibi oyunlara sahip olacağız.

Ne zaman Amazon Prime Gaming haberi yazacak olsam hep aynı şeyi söylüyorum. Amazon çıldırmış olmalı. Bir aylık üyelik için yalnızca 7.90 TL ücret talep ediyorlar. Bu ücret karşılığında Amazon Prime Video’ya erişip tüm Amazon yapımı film ve dizileri izleyebiliyoruz. Ücretsiz kargo imkanımız oluyor. Twitch ve diğer ayrıcalıklardan bahsetmiyorum bile…

Üstelik bu ay dizi listesinde The Lord of the Rings: The Rings of Power da var. Yani diziye karşı olumlu ya da olumsuz fikri olsun olmasın herkes zaten Amazon üyeliği alıyor. Ama Amazon sanki müstakbel üyelerini oyunlarıyla ikna etmesi gerecekmiş, üzerine zaten üye yağmayacakmış gibi bu ay birbirinden kaliteli oyunları kütüphanemize kalıcı olarak ekleme şansı veriyor.

Assassin’s Creed: Origins

Bu oyunun pek de bir tanıtıma ihtiyacı yoktur diye düşünüyorum.

Assassin’s Creed serisinin yönünü antik uygarlıklara döndüren yeni oyunların ilkiydi Origins. Sonra seri Odyssey ve Valhalla ile devam etti. Hepsi de keyifli bir oynanış sağladı. Ancak Assassin’s Creed hayranlarının bir kısmı oyunu Assassin’s Creed oyunu olmamakla suçluyor zaman zaman. Biz seriden bağımsız olarak Origins’in keyifli olduğunu söyleyelim yalnızca, tartışmaya girmeden. Özellikle de açık dünya oyunlarını seviyorsanız bu oyuna kesinlikle bir bakmalısınız.

Mayıs ayında XBox Game Pass oyunlarında dahil oldu diye çok sevinmiştik. Normalde de tavsiye ederdik oyunu ama zaten Amazon neredeyse bedavaya dağıtıyor. Tabii ki alın oynayın diyeceğiz.

Middle-Earth: Shadow of Mordor

Bu oyun da Middle-Earth Mordor serisinin ilk oyunu.

Celebrimbor‘dan yakın zamanda yayınladığımız birçok Yüzüklerin Efendisi makalesinde bahsettik. Elrond ve kardeşini tutsak eden aile, Celebrimbor’un atalarıydı. Moria Madenleri’nin kapısında Elfçe yazılar yazmasına sebep olan da oydu. Ayrıca Güç Yüzükleri’ni döven bizzat kendisiydi.

İşte Celebrimbor bu oyunda çok büyük bir role sahip. Bu yüzden sizi bilgiye boğmadan Orta Dünya’nın tarihiyle içli dışlı hale getirmek için Shadow of Mordor ideal bir oyun. Zaten o yüzden dizi gelirken Amazon stratejik bir hamleyle bu oyunu da üyelerine dağıtıyor.

Oyun gayet güzel ve eğlenceli olmuş. Ancak bir uyarımız olacak. Eğer ki siz de haritalarda toplanabilecek tüm eşyaları toplamayı ve yapılabilecek her görevi yapmayı sevenlerdenseniz bu oyun biraz yorucu oluyor. Zira yan görevler ve toplanacak eşyalar neredeyse hiçbir fayda sağlamadığı üzere angarya gibi geliyor. Dolayısıyla ana hikayeyi oynayıp geçmenizi tavsiye ederim.

Oyunun detaylı incelemesine buradan ulaşabilirsiniz.

We. The Revolution

Detaylı tanıtacağım son oyun da We. The Revolution olacak.

Bu oyunun gölgede kalmaması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü hem görselleri hem de hikayesiyle bence ilgiyi hak ediyor. We. The Revoluton’da Paris’teki bir hakimi oynuyoruz. Suçlara verdiğimiz tepkiler ve suçlular hakkında aldığımız kararlarla devrimin yönünü değiştirme gücüne sahibiz. Halkın nabzını tutmak zorundayız. Çünkü onların bir sonraki eylemleri büyük oranda bize bağlı oluyor.

Köylülerle ve asillerle nasıl konuştuğumuz da olayların akışını değiştiriyor. Çünkü ağzımızdan çıkan her şey kulaktan kulağa tüm Fransa’ya yayılabiliyor. Yine de bu kadar etkili bir adam olarak düşündüğümüz tek şey halk ve toplum olamıyor. Aldığımız çoğu kararın ardından ailemiz ve sevdiklerimiz üzerinden tehdit ediliyoruz.

Böyle bir baskıya ne kadar dayanabilirsiniz ki? Kararlarınızı alırken kimin sesini dinleyeceksiniz?

Bu oyuna da kesinlikle göz atmanızı öneririm. Ancak ne yazık ki oyunun Türkçe dil desteği bulunmuyor.

Amazon Prime Gaming Eylül 2022 – Diğer Oyunlar

Detaylı tanıtımına girmediğimiz diğer Amazon Prime Gaming Eylül 2022 oyunları da şunlar:

Ayrıca unutmayın, Amazon birçok oyun içi eşya da veriyor. Online oynadığınız oyunlara kozmetik ürünler ve yardımcı paketler veriyor olabilir. Tüm listeye göz atmayı unutmayın.

Oyunları kütüphanenize nasıl ekleyeceğimizi anlattığımız habere buradan ulaşabilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.