Oyun Haberleri

Amazon Prime Gaming Temmuz 2022 Oyunları Belli Oldu

Amazon Prime’ın temmuz oyunları belli oldu. Ayrıca 12-13 Temmuz Prime Günleri‘nde de Mass Effect: Legendary Edition ve Star Wars Jedi Knight gibi harikaları prime üyeleri ücretsiz edinecek. Nasıl mı?

7.90 TL’ye Mass Effect Legendary Edition almak… Yani o 7.90 TL’nin hakkını daha çok verebilecek başka herhangi bir oyun düşünemiyorum. Gelmiş geçmiş en iyi RPG serilerinden birinin üç oyununu birden yeniden geliştirilmiş grafikler ve mekaniklerle sunan, daha Mayıs 2021’de satışa çıkan ve güncel fiyatı 599 TL olan Mass Effect Legendary Edition’ı 7.90 TL karşılığında kalıcı olarak kütüphanemize eklemek mi?

Geçen ay da söylemiştim, yine söylüyorum. Bazen Amazon’un çıldırdığını düşünüyorum.

Amazon zaten 21 Haziran’da 25 oyunu ücretsiz vermişti. Onları 13 Temmuz’a kadar hâlâ alabilirsiniz. Mesela içlerinden The Darkside Detective oyunlarını tavsiye ederim. Hem kısa, hem de eğlenceli bir point & click macera.

O 25 oyuna ek olarak Amazon Prime Günleri’ne özel oyunlar da gelecek. 12 Temmuz-13 Temmuz’da şu oyunları da prime üyeleri ücretsiz alabilecekler:

  • Mass Effect Legendary Edition
  • GRID Legends
  • Need for Speed Heat
  • Star Wars Jedi Knight – Jedi Academy
  • Star Wars Jedi Knight II – Jedi Outcast
  • Star Wars Republic Commando

Amazon Prime Gaming Temmuz 2022 Oyunları

Sanki bunlar yetmeyecekmiş gibi bir de Temmuz’un 1’inden itibaren Temmuz’a özel oyunlar veriyorlar. Onların listesi de şöyle:

  • Maniac Mansion – Lucasfilm Games’in piksel grafikli point & click maceralarından. Yani birçoğumuz için bir klasik.
  • Suzerain – Politik drama üzerine kurulu metin tabanlı bir RPG. Yaklaşmakta olan bir savaş, kökleşmiş yolsuzluk, ekonomik kriz ve reform ortamında Sordland ulusunu yönettiğimiz bir oyun.
  • Fishing: North Atlantic – Ticari balıkçılık yaptığımız bir simülasyon oyunu. Olta takımlarımız ve geliştirebileceğimiz teknelerimizle manzaranın tadını çıkarırken Kanada’nın Nova Scotia bölgesini keşfedeceğiz.
  • Fell Seal: Arbiter’s Mark – Sıra tabanlı taktiksel dövüşleriyle bir RPG oyunu. Retro oyunlardan ilham alan yeni maceraları seven oyuncuların ilgisi çekeceğini düşünüyorum.
Amazon Prime Gaming Temmuz 2022 oyunları

Ayrıca temmuzda Amazon Prime Video’nun programında da güzel şeyler var. The Terminal List ve Paper Girls dizileri ilk bölümleriyle karşımıza çıkacak. Ayrıca The Boys‘un üçüncü sezonunun son iki bölümü de temmuzda yayınlanıyor.

Amazon Prime Gaming Oyunları Nedir, Nasıl Alınır?

Amazon Prime Gaming ile Amazon, 7.90 TL karşılığında aylık prime üyeliği alan oyuncalara her ay bazı oyunlar hediye ediyor. Bu oyunları kalıcı olarak kütüphanemize ekleyebiliyoruz. Yani Amazon’un temmuzda verdiği oyunları ağustosta ve sonra da oynamaya devam edebiliyoruz. Bir aylık erişim değil bahsettiğimiz.

Amazon Prime üyeliği açtıktan sonra oyunlarınızı almak için buradan Prime Gaming’i keşfet sekmesine tıklayabilirsiniz. Açılan sayfada birçok oyun ve oyun içi eşya bulunacak. Dilerseniz yukarıdaki sekmelerden yalnızca oyunları listeleyebilirsiniz. Bu oyunlar farklı platformlar için anahtar kod şeklinde gelebileceği gibi Amazon’un kendi platformunda (Amazon Games) da yer alabilir.

Amazon Prime Gaming arayüzü ve logoları

Diğer Platformlar: Steam Yok

“Bu oyunları Steam üzerinden mi oynuyoruz, nasıl oluyor?” sorusuyla çok karşılaşıyoruz. Ne yazık ki Amazon, Steam ile işbirliği yapmıyor. Oyunlarını genelde Epic Games Store, GoG veya Legacy Games gibi oyun mağazalarından kod olarak veriyor. EA oyunlarını Origin, Ubisoft oyunlarını da Ubisoft Store kodu olarak sunuyorlar mesela. Yani Steam yerine bu mağazalardaki hesabınıza ekleyebiliyorsunuz oyunu.

Hangi oyunun hangi platformda verileceğini oyunların görsellerinin sağ alt köşesindeki logolardan anlayabilirsiniz. Örneğin yukarıdaki görselde FarCry 4’ün sağ alt köşesinde Ubisoft Store sembolü var. Roadtrip’in sağ alt köşesindeyse Legacy Games’in kar taneli logosunu görüyoruz. Escape from Monkey Island’ın sağ alt köşesindeki Taç sembolü de oyunu Amazon Games üzerinden oynayabileceğimizi gösteriyor.

Amazon Games

Bazı oyunları Amazon kendi oyun platformu üzerinden dağıtıyor. Onları oynamak için Amazon Games‘i bilgisayarımıza indirmemiz gerekiyor. Böylece hesabımızda aktifleştirdiğimiz oyunlardan dilediğimizi yükleyip oynayabiliyoruz.

Amazon Games platformu

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.