Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Lionsgate, Kral Katili Güncesi’nin Dizi, Film ve Oyun Haklarını Aldı!

Lionsgate, Kral Katili Güncesi’nin Dizi, Film ve Oyun Haklarını Aldı!

ruzgarin-adi-banner-700x250

Temmuz ayından beri Warner Bros, MGM ve Lionsgate arasında süren rekabet nihayet sonuçlandı ve Lionsgate, Patrick Rothfuss‘un en çok satanlar listelerinin başından inmeyen serisi Kral Katili Güncesi‘nin birden fazla platform için yayın haklarını satın aldı.

“Birden fazla platform” ne anlama geliyor? Yani Lionsgate, eş zamanlı olarak Kral Katili Güncesi filmi, dizisi, bilgisayar oyunu geliştirerek aynı anda birden fazla hikayeyi serinin hayranlarıyla buluşturacak.

Uyarlamalarının yapımcılığını ise daha önceki işleri arasında bir 90’lar klasiği olan Clueless ve The Last Castle isimleri yer alan Robert Lawrence üstleniyor. Lawrence, Kral Katili projesinin uzun zamandır peşinde olan bir isim.

Patrick Rothfuss
Patrick Rothfuss

Kral Katili Güncesi, yeryüzünde yürümüş en azılı büyücü olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Kvothe’nin hayatını ve maceralarını konu alıyor. Serinin ilk kitabı Rüzgarın Adı 2007’de okuyucularla buluşmuştu ve o tarihten beri yayınlanan ikinci kitap ve üç kısa hikaye 10 milyondan fazla kopya satmayı başardı.

Rothfuss ise Lionsgate ile yapılan anlaşma hakkında şunları söylüyor: “Dürüst olmak gerekirse, düz bir film anlaşması ilgimi çekmiyordu. Ama Lionsgate farklı bir şeyler üzerinde çalışmak konusunda hevesliydi. Aynı anda filmler, bilgisayar oyunları ve bir dizi yapmamızı sağlayacak birden fazla platform fikri. Bu bize dünyayı e karakterleri detaylıca işleme fırsatı sunacak.”

İlginizi Çekebilir  Siz de Uzaylılarla İletişim Kurabilirsiniz

patrick-rothfuss-kralkatili-kingkiller