Birthright

Birthright Diyarına Giriş

Birthright-logo
 

“Kara bulutlar, savaşın en ağır ve çetin geçtiği topraklar üzerinde toplanıyordu. Ordular bir kez daha topluca savaş alanına yürüyordu, yapılan kadim çağrıyı cevaplamak için. Şiddetli saldırı öncesi soylu evlerin bayrakları rüzgârda çırpınıyordu, kimisi bu çarpışmada düşecek diğerleri ise bundan sağ çıkacaklardı. Cerilia’nın yıkılmış imparatorlarının karşısında, savaş köpekleri kaybetmeliydi. Çamurlu savaş alanının bir yerinde, sıradan bir adam KAHRAMAN olur ve bir kahraman KRAL olur.”
 
1998’de WOTC (Wizards of the Coast) firması Birthright’a ait roman ve rpg dökümanlarının geliştirilme-basımının durulmasına karar vermişti. Pek çoğu buna anlam veremese de, Richard Barker bir gün BirthRight’ın yeniden dirileceği günü bekliyor ve bu ümidini kendi sisteminin binlerce fanlık kısmını oluşturan bizlere bağlıyor. Diyor ya “Bu dünya artık sizin, bir gün yine WOTC adı altında BirthRight basılabilir, o güne kadar bu dünya sizin”.
 
BirthRight, cesur savaşçıların, kadim imparatorlukların, gizli entrikaların, gölgeler dünyasının bir bütünüdür, Cerilia kıtasının onur yüklü şovalyelerinin, Gorgon Crown’a karşı verdikleri mücadeledir, küçücük bir toprak parçasını ülke ilan edip man-slayer namı ile yürüyen, insanları ve dahi ülkelerini almak isteyenleri tir tir titreten Rhoube’nin dehşetidir, Anuire şövalyelerinin onurudur, burası Cerilia, burası BirthRight.
 
BirthRight’ta belki şövalye çok fazladır, ama gerçek onuru taşıyan hangisidir kim bilebilir ki? Kan hakkı için mücadele eden soylular, krallar, lordlar. Bir gün kimse fark etmeden bir sokak arasında kan hakkı için öldürülen Kadim kişilikler. Evet bir dövmeniz varsa siz bir soylusunuz, sizin kan bağından gelen güçleriniz var ama unutmayın bir başka soylu bunun kokusunu alır ve unutmayın ki kan yeteneğinizi vermek istiyorsanız kılıcınızı yere koyar üzerine kendinizi bırakırsınız, bir şövalye için ne onursuzca bir ölüm olur, eğer bunu yapmazsanız Doğum Hakkını almak için gelenin düellosunu kabul edeceksiniz. Şanlı Erik sizi kutsayacaktır veya Haelyn veyahut ta cüce dağlarını şekillendiren Moradin sizi orada bekleyecektir unutmayın.
 
BirthRight esasen boardgame dediğimizi bir yönetim oyunudur. Soylu olursunuz, bir küçük köyü yönetirsiniz önce, dük, lord, majeste veya diğerlerine kadar yükselirsiniz, topraklarınızın gelirini hesap edersiniz, mahsullerinizi geliştirir ordunuzu güçlendirirsiniz ve beklersiniz bir gün düelloya çağrılacağınız günü veya birini çağıracağınız günü. Unutmayın halk arasında yürürken dikkatli olun biri kanınızda dolaşan gücün farkına varabilir.
 
Öyle olsa bile BirthRight hala bir rol-yapma oyunudur ve öylede kalacaktır.
 
Bu sadece bir girişti bizim için. Bu haritaya iyi bakın, çünkü sizi bunun kadar destanlaşan oyunlara götürebilecek bir dünya daha görmeyeceksiniz.

 
Yazan: FallenPaladin
İlginizi Çekebilir  Başlat - Ready Player One Filminin Vizyon Tarihi Belli Oldu

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.