Video Galeri

Unreal Cinema, Darth Malak Kısa Filmi Yayınladı

Unreal Cinema adlı Youtube kanalının Lucasfilm’den onay alarak Star Wars: Knights of the old Republic oyununa animasyon dizisi yarattığını söylemiştik. Ekibin ilk kısa filmi Darth Malak‘ın yaralanma anını gösteriyor.

Unreal Engine ve Unity gibi oyun motorlarının hem erişilebilirliği hem de kalitesi gittikçe artıyor. Mesela Weta Digital’ın Unity’le birleştiğini söylemiştik. Bu sayede yetenekli hayranlar da olağanüstü işler çıkarmak için gerekli araçlara sahip olabiliyor.

Unreal Cinema, Unreal Engine 5 kullanarak Star Wars: Knights of the Old Republic (KotOR) oyununun hikayesini dizileştirmek istemişti. Lucasfilm de ekibin çıktılarından memnun kalmış, telif onayını vermişti. Gerçekten de Unreal Cinema’nın animasyonları Star Wars sevenler için heyecan vericiydi. Ağustos ayında yazdığımız haberde dizinin detaylarını sizlerle paylaşmıştık, buradan okuyabilirsiniz.

O haberimizde dizinin Ekim ayında başlayacağını söylemiştik. Fakat Unreal Cinema, oyunun remake’i yolda olduğu için diziyi oyun çıkana kadar yayınlamayacaklarını duyurdu. Bu yüzden hayal kırıklığı yaşamış takipçilerine bir Malak kısa filmi hediye etti. Aşağıdan izleyebilirsiniz.

YouTube player

Oyunu oynamış olan okurlarımız kısa filmdeki sahnenin oyunda bulunmadığını fark edecektir. Revan ile Darth Malak’ın karşılaşması ve Malak’ın yaralanmasını konuşmalardan öğreniriz. Malak’ın saldırmakta olduğu gezegeni de gezegenin bir sığınmacısı olarak deneyimleriz.

Eğer Unreal Cinema mini diziyi de bunun gibi, oyunda görmediğimiz ama öğrendiğimiz hikaye parçalarıyla oluşturacaksa bence bu harika bir haber.

Malak’ın animasyon kalitesini buradan orijinal Star Wars the old Republic animasyonları ile karşılaştırabilirsiniz. Dövüşün akıcılığı dışında bence hem görüntü hem de ses açısından başarı yakalamışlar. (Bu arada Star Wars the Old Republic DLC’si için çıkış tarihi de ertelendi, evet…)

Hem KotOR remake’ini hem de diziyi heyecanla beklemeye devam ediyoruz o zaman! Hatta daha fazla Star Wars oyununu heyecanla beklemek isterseniz geliştirilmekte olan Star Wars oyunları listemize de buradan göz atabilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.