Oyun Haberleri

Ubisoft Star Wars Oyunu İçin Taşıt Tasarımcısı Arıyor

Ubisoft, Star Wars oyununda çalışacak eleman alımlarına başladı. Açık pozisyonlardan biri özellikle taşıt araç dizaynı konusunda kıdemli bir tasarımcı için. Yani muhtemelen yeni oyunda taşıt kullanmak önemli bir yere sahip olacak.

2021 yılının başında, ocak ayında, Ubisoft bir Star Wars oyunu geliştirmekte olduğunu duyurmuştu. Oyun hakkında yalnızca açık dünya oyunu olacağını biliyorduk. Ubisoft ve Massive Entertainment’ın beraber geliştireceği oyun, Ubisoft’un Snowdrop motorunu kullanacak.

Ubisoft, Star Wars projesi için iş ilanlarını yayınladığında en göze çarpan ilan deneyimli taşıt aracı tasarımcısı ilanı oldu. Çünkü diğer tüm iş ilanları daha genel yetkinlikler arıyordu. Özellikle araç tasarımında yetkin birinin aranıyor olması oyuna dair bir fikir veriyor. Üstelik başvurunun detaylarında tasarımcının bu araçların işlevselliğini de tartabilecek biri olması isteniyor. Dolayısıyla araçların diğer çoğu Star Wars oyununda olduğu gibi yalnızca bir mekan ya da sahneyi dolduran süsler olarak kalacağını sanmıyoruz. Muhtemelen yeni oyunda oyuncular taşıtları kendileri sürebilecekler.

İş ilanı başvuran kişinin Star Wars’un klasik taşıtları konusunda bilgili olmasını ve yeni taşıtlar için fikir üretebilmesini istiyor. Yani kullanacağımız araç muhtemelen Millennium Falcon ya da Razor’s Crest olmayacak. Fakat Tatooine’de bir Speeder Bike neden olmasın mesela?

Geliştirilmekte olan Diğer Star Wars Oyunları

Star Wars the Old Republic için yeni bir genişletme paketinin geleceğini duyurmuştuk. Ne yazık ki Legacy of The Sith Expansion için biraz daha beklememiz gerekecek. Zira paketin çıkış tarihi 2022’ye ertelendi.

Aspyr‘in Star Wars: Knights of the Old Republic oyununun remake versiyonunu hazırlamakta olduğunu duyurmuştuk. O cepheden henüz bir gelişme gelmedi.

YouTube player

Quantic Dreams‘in bir Star Wars oyunu geliştirmekte olduğu yönünde söylentiler vardı. The Game Awards etkinliğinde bu söylentileri doğrulayarak Star Wars: Eclipse‘in geleceğini söylediler. En az üç yıl sonra çıkacak olan Eclipse, High Republic döneminde geçecek. Oyun henüz erken gelişim aşamasının başında. Fakat Quantic Dreams çok kaliteli bir fragman yayınlayarak beklentilerimizi hayli yükseltti. Birçok karakterin hikayesini aynı anda takip edeceğimiz oyuna dair yeni gelişmeler duymak için biraz daha beklememiz gerekecek.

YouTube player

Bu sırada EA Games de Star Wars Jedi: Fallen Order‘ın ikinci oyununu geliştirmeye devam ediyor.

Yani her şey yolunda giderse birçok heyecan verici Star Wars oyununa kavuşacağız. Yine de o hayran yapımı Mandalorian oyunu da içimizde biraz ukde kaldı.

Siz içlerinden en çok hangisi için heyecanlısınız?

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Yenilenip Geri Dönüş Yapması Gereken FRP Oyunları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.