Oyun Haberleri

SWTOR: Legacy of The Sith Expansion’ı 14 Aralık’ta Geliyor

Bioware‘in MMORPG oyunu Star Wars The Old Republic 10. yılını kutluyor. Kutlamalar dahilinde yeni expansion paketi Legacy of the Sith geliyor. Ayrıca oyunun tüm fragmanları da 4K kalitesiyle yeniden yaratılıp yayınlanıyor.

Star Wars the Old Republic 20 Aralık 2011‘de açmıştı uzak galaksilerin kapılarını bizlere. Oyun aslında gayet eğlenceli bir hikaye ve oynanış sunsa da MMORPG denince akla gelen World of Warcraft hayranlarını pek mutlu etmemişti. Çünkü MMORPG türüne yeni bir mekanik ya da fikir katmıyordu. Hem bölgeleri WoW’a göre daha tenha, hem de raid dövüşleri kıyasla daha basitti. PvP dövüşler için gerekli setleri toplamak da oyun ilk çıktığında şansa bağlıydı. Bu yüzden WoW oyuncularından bazıları SWTOR’a ısınamadı. Yine de Star Wars hayranları oyunu beğenmişti. Geçtiğimiz 10 yıl boyunca SWTOR kendisine güçlü bir oyuncu kitlesi yaratmayı başardı. Ardından da bu kitleyi yüzüstü bırakmadı.

Bioware oyuna her geçen yıl Bioware RPG’leri tarzında expansion’lar getirmeye devam etti. Bu expansion’lar hem hikayeyi ilerletti hem de oyunun beğenilmeyen özelliklerini değiştirdi. Ancak expansion’lar ile hikaye gittikçe daha tek oyunculu oyunları anımsatan bir tat kazandı. MMORPG’ye bu tadı yakıştıramayanlar oldu. Fakat Star Wars: Knights of the Old Republic nostaljisi yapıp klasik Bioware RPG’si oynamaktan eğlenenler de vardı.

Expansion paketleri hikayeyi daha da derinleştirdi. Ancak bunu yaparken genişliğinden kıstı. Nitekim normalde oyunun 8 farklı class’ı için 8 farklı hikayesi bulunuyordu. Expansion paketleri bu hikayelerin dallanan parçalarını alıp tek bir hikaye akışında birleştirdi. Yani Sith de olsanız Jedi da, expansion’ların sunduğu yeni tehditler karşısında aynı şeyi yapıyordunuz.

SWTOR: Legacy of the Sith

Legacy of the Sith’te de tüm karakterlerin yapacağı şey aynı: Darth Malgus‘un planlarını öğrenerek Sith yardımcılarının işlerine köstek olmak. Pakette bizi yeni co-op görevler, lokasyonlar ve dövüş yetenekleri de bekliyor olacak.

Ek paketin kendine ait bir fiyatı yok. Onu ve 10 yıl boyunca çıkmış diğer tüm expansion’ları oynayabilmek için en az bir kez aylık üyelik almak gerekiyor. Yani bu ay üyelik alırsanız SWTOR’un şimdiye kadar çıkardığı tüm ek paketlere erişebiliyorsunuz. Üstelik bu erişim hakkı önümüzdeki aylarda üyelik almazsanız bile devam ediyor. Ücretsiz olarak oyunu oynamaya devam edebiliyorsunuz. Yeni gelen bir ek paket olursa onu da erişebildiğiniz paketlere eklemek için yeniden bir kez aylık üyelik almak yeterli oluyor.

Oyuna henüz bir şans vermediyseniz 10. yıl dönümü bunun için harika bir fırsat olabilir. Star Wars Jedi: Fallen Order ve The Mandalorian‘ın sizler üzerinde nasıl bir etkisi oldu bilmiyorum. Ancak bende Star Wars’un gezegenlerinde daha çok vakit geçirme isteği yaratmıştı. SWTOR da bunu yapmak için harika bir oyun. Hem bu çok başarılı olan oyun ve dizinin etkisi, hem de SWTOR’un Steam’e gelmesi ile oyunun oyuncu sayısı bir anda fırlamıştı. Öyle ki, Nar Shaddaa’da iğne atsanız yere düşmüyordu. Şimdilerde oyun biraz daha tenha. Ancak yeni ek paket oyuncu sayısını yine arttıracaktır. Ayrıca Bioware 2022’nin sonuna kadar gelecek tek expansion’ın Legacy of the Sith olmayacağını söyledi.

Steam‘de 34 bine yakın kullanıcıdan %90 olumlu yorum alan oyunun aylık üyelik ücreti 110 lira.

Yüksek Çözünürlüklü Animasyonlar

10. yıl kutlamaları yalnızca ek paket getirmedi. Oyunun muhteşem fragmanları da yeni animasyon motorlarıyla yeniden yapıldı. 4K kalitesinde gelen bu animasyonlar zaten eskiden de güzellerdi. Şimdi ise kendi başlarına bir yapıt olmuşlar.

Aşağıdan izleyebilirsiniz.

YouTube player
YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.