Anasayfa » Makaleler » Oynamaya Değer 10 Korku Oyunu

Oynamaya Değer 10 Korku Oyunu

outlast

Outlast

Daha çok yeni sayılabilecek bir Indie oyun olan Outlast adını hemen duyuracak kadar korkutucu oyunlardan. Psikolojik korku tabanlı oyun bir akıl hastanesinde geçiyor. Gazeteci bir karakteri canlandırdığınız oyunda tek silahınız kayıt cihazınız. Oyun boyunca kaçabilirsiniz, saklanabilirsiniz ama asla öldüremezsiniz. Korku ve gerilimi iliklerinize kadar hissettirecek olan Outlast sizi pişman etmeyecek.

fear-oyun

F.E.A.R.

F.E.A.R. tam bir aksiyon ve psikolojik korku oyunu. Adıyla anılan serinin ilk oyunu olan F.E.A.R. içinde paranormal aktiviteleri bulunduran bir FPS oyunu diyebiliriz. Oyun zombiler ve akıl hastanelerinden sonra en büyük korku unsurlarından biri olan psişik küçük kız çocuğu temasını oldukça iyi kullanıyor. Silahlarla sağı solu tararken bir yandan da ürkütücü bir atmosferin içinde bulunmak istiyorsanız bu oyun sizin için ideal!

amnesia

Amnesia: The Dark Descent

2010 yılında çıkmış olan Amnesia oyuncuyu psikolojik olarak kıstırıp korkutan başarılı oyunlardan biri. Uyandığınız malikanede kim olduğunuzu hatırlamaya çalışırken bir yandan da akıl sağlığınızı kaybetmeden size verilen görevi yapmaya çalışıyorsunuz ve inanın ürkütücü sesler duvarları yıkarken bu pek de mümkün olmuyor. Dövüşemediğiniz yaratıklar da cabası! Kaç ve saklan oyunlarından biri olan Amnesia sizi oyunun sonuna kadar gerecek.

İlginizi Çekebilir  Rey'in Ailesi Hakkında Çok Tartışılacak Yeni Bir Teori Ortaya Çıktı

dead space

Dead Space

Dead Space bilim kurgu temalı bir korku oyunu olarak diğerlerinden biraz da olsa sıyrılıyor diyebiliriz. Oyun boyunca Isaac Clarke adlı bir mühendisi kontrol ediyor ve uzaylı DNA’ları tarafından dönüştürülmüş ölü bedenler olan Necromorph’larla savaşıyoruz. Oyun zombi kavramına yeni bir soluk getirirken yer çekimsiz ortamda korkuyu tatmanızı sağlıyor.

Condemned-Criminal-Origins

Condemned: Criminal Origins

Zombiler, yaratıklar, hayaletler ve daha fazlası… Bir korku oyunu bunlarsız olamaz mı diyorsanız cevabı Condemned: Criminal Origins’in içinde yatıyor. Korkmak için illa doğaüstü yaratıklara ihtiyaç olmadığını kanıtlayan oyunda düşmanlarınız gölgeler arasına saklanmış evsizler. Ana kahramanımız ajan Ethan Thomas içinde bulunduğu davanın vahşice bir sapıklığa sahip olan seri katilini yakalamaya çalışırken bir yandan da ona saldıran insanlarla başa çıkmak zorunda. Bu oyundan sonra cansız mankenlere eskisi gibi bakamayacaksınız.