Sinema Haberleri

Dune Part 2 Bir Ay Ertelendi, Kasım 2023’te Gelecek

Dune Part 2 artık Ekim yerine Kasım 2023’te çıkacak. Filmin neden ertelendiğine dair resmi bir açıklama yok. Ancak tarihi Şükran Günü’ne denk getirerek seyircinin tatilde olmasını garantilemek istemiş olabilirler.

Filmin yeni çıkış tarihi 17 Kasım 2023. Yani yalnızca 4 haftalık bir ertelemeden bahsediyoruz. Bu kararın Warner Bros.’un taktiksel bir hamlesi olduğu yönünde yaygın bir görüş var. Çünkü 23 Kasım’da Şükran Günü var ve bu sinemalara seyirci çekmek için harika bir fırsat. Aynı zamanda Kasım ayı sinema dünyasında ödül sezonunun başlangıcı olarak kabul ediliyor. Bunu da kaçırmak istememiş olabilirler.

Dune Part 2 tarih değişikliğine gidince The Hunger Games: The Ballad of Songbirds and Snakes filmiyle aynı hafta vizyona girecek oldu. İki iddialı filmin aynı anda vizyona girmesi gişede bir rekabet yaratır mı? Genel görüş yaratacağı yönünde.

Ancak ilk Dune filmi daha ilk günden HBO Max‘e gelmesine ve pandemi önlemleri devam ederken vizyona girmesine rağmen 400 milyon dolardan fazla kazanmıştı. Dune Part 2 neden heyecanla beklenen başka bir filmin gölgesinde kalsın ki? Üstelik Dune Part 2 bu kez yalnızca sinemalarda gösterime girecek. Yani vizyondan çıkmadan HBO Max’te izleme şansımız olmayacak.

Dune Part 2: Sette İşler Yolunda Gidiyor

Denis Villeneuve senaryo yazımı, oyuncuların programları ve set hazırlıkları açısından programa uyduklarını birçok kez dile getirdi. O yüzden bu bir aylık ertelemenin setteki bir aksaklıktan kaynaklandığını sanmıyoruz.

Oyuncu kadrosu da çok büyük oranda şekillendi. Önemli karakterlerden yalnızca üç tanesinin oyuncularını henüz öğrenemedik: Paul’un küçük kardeşi Alia, Jamis’in eşi Harah ve Kont Fenring.

Kont Fenring’i kimin canlandıracağını bilmesek de eşi Lady Fenring’i Lea Seydoux canlandırıyor.

Corrino Hanedanı’ndan Padişah İmparator’u Christopher Walken, kızı Lady Irulan’ı da Florence Pugh canlandıracak.

Harkonnen’lere de Baron’un gözdesi Feyd-Rautha dahil olacak ikinci filmde. O karaktere de şu an sinema salonlarını Elvis rolüyle kasıp kavuran Austin Butler hayat verecek.

İlk filmin oyuncularından karakteri hayatta kalmayı başaranların tamamı da ikinci film için sete dönüyor. İsimlerini sayıp spoiler vermeyelim şimdi. Yani işler yolunda gidiyor. Aman nazar değmesin.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.