Sinema Haberleri

Dune Part 2: Feyd-Rautha için Austin Butler ile Görüşülüyor

Feyd-Rautha rolü için resmi görüşmeler başladı. Genç Harkonnen için The Shannara Chronicles‘ta Will Ohmsford’u canlandıran Austin Butler ile konuşuyorlar.

İki gün önce Dune Part-2 için Prenses İrulan görüşmelerinin başladığını söylemiştik. Onun hemen ardından Feyd-Rautha’yı kimin canladıracağı konusunda da resmi açıklama geldi. Aslında Baron’un hırslı ve sinsi yeğeninin ikinci filmde yer alacağını Kasım ayında söylemiştik. O zaman söylentiler karakter için Barry Keoghan‘ın ismini fısıldıyordu. Ancak resmi açıklama görüştükleri aktörün Austin Butler olduğunu söylüyor.

Feyd-Rautha, Harkonnen Baron’unun çok sevdiği yeğeni ve Harkonnen Hanedanı’nın varisi. Dolayısıyla Paul Atreides’in düşmanı. Genç olsa da sinsilik ve cesaret konusunda amcası Baron’dan asla geri kalmıyor. Öyle ki, yaptıkları ve aldığı kötücül kararlar ile bazen Baron’un dahi kanını dondurabiliyor. Özgüveni de son derece yüksek bir karakter.

Gerçi Keoghan da bu rolün hakkını verebilirdi ama Butler’ın role yakışmayacağını da söyleyemeyiz.

Austin Butler’ı daha önce The Shannara Chronicles’ta izlemiştik. Ardından Quentin Tarantino’nun 2 Oscar ödüllü Once Upon a Time… In Hollywood filminde de rol almıştı. Geçen ay ise Elvis Presley’i canlandırdığı biyografik filmin fragmanında karşımıza çıkmıştı. Fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz.

YouTube player

Geriye açıklanmayan kim kaldı, biliyor musunuz? Padişah İmparator IV. Şaddam, Paul’un küçük kardeşi Alia ve Jamis’in eşi Harah. Bunlar içinden en merak ettiğimiz isim Alia aslında. Fakat hayranların en çok konuştukları karakter İmparator oldu.

Hayranlar İmparator karakterine Mads Mikkelsen‘i yakıştırıyor. Ancak Feyd-Rautha’da söylentiler tutmadığı üzere muhtemelen Mikkelsen’i de filmde göremeyiz.

Dune Part 2 savaş ya da pandemi sebebiyle ertelenmezse bu yaz çekimlere başlıyor. Ekim 2023‘te de ekranlara gelmeyi hedefliyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.