Sinema Haberleri

Avengers: Age of Ultron Filminin Konusu Belli Oldu!

avengers-age-of-ultron-banner

Ve beklenen haber geldi! Avengers’ın yeni filmi Age of Ultron’un film konusu belli oldu!

Bu haberi görünce aklıma gelen ilk şey Marvel’ın ne kadar güzel bir film yayın politikası izlediğiydi. Avengers’ın ilk filminin başarısından sonra hemen ikinci filmin hasretini çekmeye başlamıştık. Ancak Marvel diğer yayınladığı seri filmlerle –Captain America 2, Iron Man 3, Thor 2, Guardians of Galaxy- Avengers özlemimizi biraz dindirmiş hatta unutturmuştu. Ancak şu sıralar yeni film olmadığı için aklımıza kurt düşmeye başlamıştı.

Yeni Avengers filmi nasıl olacak? Yeni kahramanlar olacak mı yoksa mevcut kahramanlarla devam mı edilecek? İşte tüm bu sorulara yanıt verircesine Marvel, Avengers: Age of Ultron filminin kısa bir konu özetini yayınladı! Bize de paylaşmak düşer:

“Marvel Stüdyoları tarihin en büyük süper kahraman filminin devamı olan Avengers: Age of Ultron’u gururla sunar. Tony Stark aktif olmayan bir ateşkes programını devreye sokmaya çalışınca işler ters gider.  Iron Man, Captain America, Thor, The Indredible Hulk, Black Widow ve Hawkeye’ı kapsayan Dünya’nın En Güçlü Kahramanları –Earth Mightiest Heroes- dünyanın kaderi tehlikedeyken en büyük sınava tabi tutulurlar. Kötü Ultron ortaya çıktığında onun korkunç planlarını durdurmak Avengers’a kalacaktır. Sorunlu ittifaklar ve beklenmedik eylemler, benzersiz ve destansı bir maceraya yol açacak!

avengers-age-of-ultron-full-poster

Age of Ultron filmi aynı oyuncu kadrosuyla devam ediyor. Ekibimiz, insan ırkını yok etmeyi kafasına koymuş,  James Spader’in canlandırdığı şeytani Ultron’u yenebilmek için bir araya gelmek zorundalar. Maceraları sırasında iki yeni güçlü kişi aralarına katılır. Elizabeth Olsen’ın canlandırdığı Wanda Maximoff ve Aaron Taylor-Johnson’ın canlandırdığı Pietro Maximoff. Ve yine eski bir arkadaşlarını yepyeni bir formda karşılarında buluyorlar. Kim mi dersiniz? Paul Bettany’nin canlandırdığı Vision!”

Paul-Bettany-Vision-Avengers-Age-of-Ultron

Evet hemen yorumlarımıza gelelim. İlk olarak orijinal hikayedeki gibi Ultron’u Hank Pym’in yaratmayacak olması bizi biraz şaşırttı. Çünkü Hank Pym’in, ya da kod adıyla Ant-Man’in zaten filmi yapılmaktaydı. Avengers filminde biraz bahsi geçirilmesi hoş bir rezonans olur diye düşünmüştük. Ama varsın olsun! Marvel en başından beri orijinal hikayeyi takip etmediklerini bastıra bastıra söylemekteydi zaten. Ultron, insanlığa yardım etmesi için Hank Pym tarafından yapay zekaya sahip bir robot olarak tasarlanmıştı. Ancak Ultron, yaratıcısına ihanet edip ona ve ekibi Avengers’a savaş açmıştı. (3-4 yılda bir düzenli bir şekilde ortaya çıkarak Avengers tarafından tekrar yok ediliyor). Filmde ise Ultron, rafa kaldırılmış bir barış programı olarak karşımıza çıkıyor. Tony Stark ise bu programı tekrar devreye sokmaya çalışınca olanlar oluyor. Ultron kaçıp dünyayı ve insan ırkını yok etmek istiyor!

İkinci olarak ise meşhur ikizlerimiz Wanda ve Pietro’yu ele almalıyız. Nam-ı diğer Scarlet Witch ve Quicksilver! Çoğunuz biliyor ki ikizlerimiz aslında X-Men’in baş düşmanlarından Magneto’nun çocuklarıydı. Ki X-Men: Days of Future Past filminde bir adet Quicksilver görmüştük. Ve filmde kendi ağzıyla babasının Magneto olduğunu ima etmişti. Yani orada sıkıntı yok. Ancak yapılan açıklamalara göre Avengers filminde karşımıza çıkacak olan ikizlerin Magneto ile bir ilgisi olmayacak. Her ne kadar aynı güçlere sahip olsalar da.

Age-of-Untron-Witch

Güçleri de orijinal karakterlerle birebir aynı. Scarlet Witch’in henüz tam kontrol edemediği muazzam büyük büyü güçlerine sahip olduğu, Quicksilver’ın ise süper insan hızında koşabildiğini önceki açıklamalarından zaten biliyoruz. Ancak Scarlet Witch’in çizgi romanda yarattığı yıkımların aynısını filmde de yaratacak mı orasını bilmiyoruz- umarım yaratır!

Age-of-Untron-quicksilver2

Ve gelelim asıl büyük olaya. VISION! Orijinal hikayesini ve film hikayesini sizler için kısaca özetleyelim.

Orijinal hikayesinde Vision, Ultron tarafından Avengers’ı yok etmek için yaratılan sentetik bir robottur. II.Dünya savaşı sırasında Captain America ile birlikte çalışmış olan Human Torch isimli bir androidin kalıntılarından yaratılmıştır.

Human Torch, Dr. Phineas Horton tarafından yaratılan ve vücudunu Fantastic Four’da ki Human Torch gibi alevlerle kaplayabilen sentetik bir robottur. Zamanla kendi iradesini kazanmış ve efendisinin ellerinden kaçarak insanlığa yardım etmeye yemin etmiştir. Ultron ise 10’larca yıl sonra Human Torch’un kalıntılarını bulmuş ve bu kalıntıları o zamanlar yeni ölmüş Wonder Man’ın beyin partikülleri ile birleştirerek Vision’ı yaratmıştır. Ve Captain America: The First Avenger filminin başlarında, Steve Rogers ve dostu Bucky Barnes’ın bir bilim fuarına gittiğini hepiniz hatırlarsınız. Aşağıdaki resimde göreceğiniz üzere fuarda insansı bir varlık bir camın içinde sergileniyor ve tepesinde “Dr. Phineas Horton, Sentetik Adam’ı gururla sunar”. Buradaki sentetik adam aslında Human Torch’tan başkası değildir.

Human-torch-1

Hikayenin devamı ise şöyle: Vision Avengers’ı yok etmeye gönderildiğinde Avengers ekibi Vision’la iletişim kurmayı başarır ve onu da aralarına katarak Ultron’u yenerler. Her ne kadar bir robot olsa da zamanla insani duyguların hepsini öğrenir. Hatta ekip arkadaşı Scarlet Witch ile aşk yaşar ve bu aşkın sonu nikah masasına kadar gider!

Ancak filmdeki hikaye çok daha orijinal. Hepiniz Iron Man’in sanal yardımcısı JARVIS’i hatırlarsınız. Arada fark etmeden yaptığı esprilerle de bizi güldüren bu sanal varlık, film de Paul Bettany’nin oyunculuğuyla karşımıza VISION olarak çıkacak. Zaten Jarvis’i seslendiren oyuncuda Paul Bettany idi.

Sadece bu yazdıklarımızla bile aklımıza bir sürü teori gelse de bunları kendimize saklayacağız. Çünkü yakın zaman da filmle ilgili yeni detayların açıklanması bekleniyor.

Filmin vizyon tarihi 1 Mayıs 2015 olarak belirlendi. Yine de bu tarihin esnek olabileceğini unutmayın! Yeni haberler için takipte kalın!

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Hulu'nun M.O.D.O.K. Dizisinden İlk Görseller Geldi

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. James D’Arcy’nin Agent Carter dizisinde Edwin Jarvis olarak yer alacak olmasının da Vision ile bir ilgisi olacak mı cidden merak ediyorum. :)

  2. Hayır yanlış düşünüyorsunuz. Dediğiniz gibi Tony bir sistemi “devreye sokacak” yani Ultron önceden yapılmış ve durdurulmuştu. Biliyorsunuz ki Ant-Man filminde Hank Pym yaşlı ve bu bunu karşılar ki demek ki Vision da önceden vardı. Hatırlarsanız fragmanda Thor Tony’yi kaldırıp “Neye karıştığını bilmiyorsun!”
    diyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.