AYBABTUSinema Haberleri

Avatar: The Last Airbender, Animasyon Filmlerle Devam Ediyor!

Son Hava Bükücü 3 yeni animasyon filmiyle ekranlara dönüyor! Üçlemeyi Netflix’in live-action uyarlamasından ayrılan Avatar: The Last Airbender çizgi filminin orijinal yaratıcıları hazırlayacak.

Paramount Pictures, Annecy International Animation Festival sırasında bizlere çok güzel bir haber verdi. Avatar: The Last Airbender çizgi filmini yaratan Bryan Konietzko ve Michael DiMartino ile 3 yeni animasyon filmi için anlaştıklarını duyurdu. Lauren Montgomery de yönetmen olarak seriye geri dönüyor.

Çizgi film serisini yaratan kadro, üç yeni animasyon filmi yaratmak için kolları sıvadı. Aang’in hikayesini devam ettirecek bu filmler üçleme şeklinde olacak. Yani aynı olay örgüsünü takip eden bir seri olacaklar.

Filmler Nickelodeon ve Paramount Pictures ortaklığıyla ekranlara gelecek. Nickelodeon, Avatar’ın dünyasını yeni yapımlarla genişletmek istediğini söylüyor. Dolayısıyla filmlerde daha önceden hiç görmediğimiz şehirler, kasabalar ve olay örgüleri göreceğimizi tahmin ediyoruz.

Nickelodeon Animation’ın başkanı Ramsey Naito da bir açıklama yaptı. Ekibi tekrar Nickelodeon ailesinin bir parçası olarak görmekten memnun olduğunu söyledi. Avatar’ın yaratcılarıyla tekrar çalışacaklarını söylerken çizgi film serisinde yaptıkları işi de övdü.

Naito çizgi filmleri överken Netflix de geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada çizgi film serisinin çok çocuksu olduğunu söylemişti. Live-action dizinin daha olgun karakterlerle geleceğini vurgulamıştı. Hatta daha derin bir senaryo işleyeceklerini de eklemişlerdi.

Netflix’in açıklaması bana biraz itici gelmişti. Çünkü yapımı heyecanla takip eden kitle zaten çizgi filmi o çocuksuluğuyla seven insanlardan oluşuyor. Hem onlar için bir ürün yapıp hem de sevdikleri işi eleştirmek… Bilemiyorum.

Avatar: The Last Airbender Sevenler Buraya!

Sevgili Son Hava Bükücü hayranları! Sizlere önereceğim kitaplar var.

İlkin Gerekli Şeyler‘in Avatar çizgi romanlarını dilimize kazandırdığını hatırlatayım. Bu çizgi romanlar, çizgi filmlerde işlenmeyen yeni hikayeler anlatıyorlar. Yani animasyon filmleri haberiyle heyecanlanan ve çizgi romanların varlığı gözünden kaçmış okurlarımızdansanız yayınevinin bastığı ciltlere bir göz atın derim.

İkinci olarak da R.F. Kuang’ın Haşhaş Savaşı serisini muhtemelen beğeneceğinizi eklemek isterim. İlk kitabı muhtemelen beğeneceksiniz. Neden biliyor musunuz? Çünkü çocuksu bir havası var. Zaten onu beğenirseniz ikinciyi de okursunuz. Ancak ikincide o çocuksu hava çok azalıyor.

Haşhaş Savaşı’nın ilk kitabını anlatan, az spoiler’lı inceleme yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Ejderha Cumhuriyeti adlı ikinci kitapte bence yazar kendisini hayli geliştirmiş. Onun incelemesine de buradan göz atabilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.