Dizi Haberleri

Avatar: The Last Airbender Evreninde Pek Çok Yapım İzleyeceğimiz Açıklandı

Nickelodeon geçtiğimiz ay, Avatar: The Last Airbender serisi için yeni animasyon dizi ve filmler yapacak Avatar Studios‘u duyurmuştu. Orijinal dizinin yaratıcıları Michael DiMartino ve Bryan Konietzko tarafından yönetilen stüdyonun ilk projesi, bu yıl yapımına başlaması planlanan bir animasyon filmi olacak.

ViacomCBS başkanı Brian Robbins, Nickelodeon’un ön sunumuna bağlı olan Deadline ile yaptığı bir röportajda, Avatar: The Last Airbender hakkındaki planlardan bahsetti;

Bütün bir Avatar: The Last Airbender evreni dediğimiz şeyi geliştirmenin ve keşfetmenin ilk aşamalarındayız. Mike ve Bryan çok çalışıyorlar ve bence bu evren kesinlikle bir sinema filmini, animasyonu, kesinlikle birden fazla TV dizisini ve muhtemelen birden fazla filmi kapsayacak. Sanırım çok yakında neyin önce karşımıza çıkacağını açıklamaya hazır olacağız ama henüz orada değiliz çünkü hâlâ gelişim sürecindeyiz.

İlgili Makaleler

Avatar Studios’un yeni projeleri, Avatar: The Last Airbender ve The Legend of Korra adlı iki mevcut Avatar animasyon serisine katılacak.

Avatar Studios Dışında Başka Projeler de Olabilir

Netflix de, Avatar Studios’tan bağımsız olarak yeni bir orijinal canlı aksiyon Avatar: The Last Airbender dizisi yayınlayacağını duyurmuştu. Bu dizi için anlaşma, Avatar Studios kurulmadan önce yapılmıştı.

Bundan sonraki projelerin çoğunlukla ViacomCBS ekosisteminde kalacağını söyleyebiliriz. Brian Robbins, lisans hususunda şunları söyledi;

Bugün kendi platformlarımızı doldurmaktan heyecan duyuyoruz. Farklı nedenlerle başka yerlere stratejik olarak içerik lisansı vereceğiz ancak çoğunlukla odak noktamız kendi platformlarımızı doldurmaktır.

Üç sezon olarak yayınlanan Avatar: The Last Airbender, Ateş Lordu Ozai’yi yenerek ve Ateş Ulusu ile olan yıkıcı savaşı sona erdirerek dünyayı kurtarması gereken ana kahraman Aang ve arkadaşlarının maceralarını anlatıyor. The Legend of Korra ise 2012’de Nickelodeon’da yayınlandı ve dört sezon boyunca sürdü.

Avatar evreni, daha sonra TV dizisinin ortak yaratıcısı DiMartino tarafından yazılan bir grafik roman dizisine ve Dev Patel’in başrolünü oynadığı ve M. Night Shyamalan’ın yönettiği bir canlı aksiyon filmine de çevrildi.

Artık yeni projeleri ve yapımları heyecanla bekliyoruz. Umarız Shyamalan’ın uyarladığı film gibi yapımlar karşımıza çıkmaz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Netflix'in Ghost in the Shell Serisinden İlk Fragman

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.