Oyun Haberleri

TMNT: Shredder’s Revenge 1 Haftada 1 Milyon Sattı

TMNT: Shredder’s Revenge çıkalı bir ay oldu. Geliştiriciler de sadece ilk hafta 1 milyon kopya sattıklarını açıkladı. Hem de oyun XBox Game Pass’te olmasına rağmen! Bu arada oyunun TL fiyatına da zam geldi.

Steam’de oyun fiyatlarının ne yazık ki arttığından geçen yılın sonunda bahsetmiştik. O yüzden fiyatının artabileceğini düşündüğümüz oyunları Twitter hesabımız üzerinden sizlere haber veriyoruz. En son bir ay önce çıkan TMNT: Shredder’s Revenge’i kaçırmamanızı tavsiye etmiştik. Üzülerek söylemeliyiz ki beklediğimiz o gün geldi çattı. Oyunun fiyatı diğer ülkeler için sabit kalırken Türk Lirası’nda 36 TL’den 269 TL’ye fırladı.

Yaz İndirimleri bitince fiyatı artan tek oyun Ninja Kamplumbağalar olmadı.

Bethesda da diğer kurlar için fiyatını sabit tutarken TL üzerinden çok ciddi bir artışa gitti. 2019’da 37 liraya, Yaz İndirimleri’nde 65 liraya alabildiğimiz Skyrim: Special Edition‘ın indirimsiz fiyatı da 199 TL’den 349 TL’ye fırladı mesela. 5 TL’ye alabildiğimiz, 28 yıllık Doom II de bu güncellemeden sonra 49 TL oldu. Dizisi gelecek diye heyecanla beklediğimiz Fallout’un ilk oyunu da Yaz İndirimleri sırasında 5.40 TL’den satıştaydı. 25 yıllık oyun, artık 89 TL.

Siz şu Amazon Prime Gaming ve XBox Game Pass işini bir düşünün derim.

Neyse, Ninja Kaplumbağalara dönelim biz yine.

TMNT: Shredder’s Revenge

TMNT: Shredder’s Revenge bizi 80’lere götürecek demiştik. Bunu gerçekten de başardılar. Zaten oyunu daha açtığımız anda girişi, jeneriği, grafikleri, şarkısı ve her şeyiyle kendimizi bir atari salonunda bulduk. Shredder’s Revenge ön gördüğüm gibi gidip daha fazla jeton alma isteği yaratıyor. Haritalarda yalnızca düşmanlarımızı yenmekle kalmıyor, gizleri keşfedip meydan okumalarla kendimizi test ediyoruz. Örneğin bir haritada rehin tutulan birini kurtardığımızda ondan yeni görevler alabiliyoruz.

Karakter seçimimiz de yalnızca estetik değil tabii ki. Örneğin Donatello’yu seçtiğimizde daha uzağa saldırabilme şansımız oluyor. Her karakteri ayrı ayrı geliştiriyor ve her haritada “Hiç hasar yemeden bölümü geç” gibi meydan okumalarla kendimizi test ediyoruz. Karakterler geliştikçe özel saldırı yöntemlerini kullanabilmeye başlıyoruz.

Bence oyunu controller ile oynamak klavyeden çok daha keyifli olmuş. Ancak her şekilde TMNT: Shredder’s Revenge bu yılın en sevdiğimiz oyunları arasında yer alıyor. Oyunu favorileri arasında görüp tavsiye edenlerin sayısı da hiç az olmamalı ki oyun çıktığı andan beri XBox Game Pass’e dahil olmasına rağmen bir haftada 1 milyon kopya satmış.

Tabii bu sayının bu denli yüksek oluşunda oyunun arkadaşlarla oynayınca daha bir eğlenceli olmasının da etkisi vardır.

Siz oyunu oynadınız mı? Beğendiniz mi? Favori karakteriniz hangisi? Yorumlarda bizimle paylaşın!

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.