Oyun Haberleri

Strange Horticulture Oyunu Çıktı

Okült sanatlar için kullanılan nadir bitkiler bulup sattığımız Strange Horticulture oyunu çıktı. Bitkileri yapraklarının şekline, iğnesine, rengine, köküne bakarak tanıyabilen bir sihirli bitkiler uzmanı olmak istemez misiniz?

Strange Horticulture bize bir bitki dükkanını miras bırakıyor. Ancak bitkilere dair hiçbir şey bilmiyoruz. Bu yüzden elimize bir kitap alıp orada yazanlara baka baka hangi bitkinin hangisi olduğunu anlamaya çalışıyoruz. Bitkilere küçük etiketlerimizi takabilmek harika bir his. Çünkü müşteriler gelip de bizden kilit açan bir iksir isteyebiliyor. Bu iksiri yapmak için hangi bitkiyi kullanacaklarını da yine bizim bilmemiz gerekiyor.

Oyunun demosunu ekim ayındaki Steam Next Fest’te incelemiştim ve çok beğenmiştim. Steam’deki fiyatı 40 TL olan oyunun grafiklerinin tamamı el çizimi. Çok basit görünen arayüzü ve konusu biraz Potion Craft: Alchemist Simulator‘ı anımsatıyor. Ancak bana ondan daha keyifli bir oynanış vadetmişti.

Zira Strange Horticulture’da bitkilerin yalnızca isimlerini ve işlevlerini keşfetmekle ilgilenmiyoruz. Aynı zamanda müşterilerimizin hikayelerini takip ediyor, onlara yardım edip etmemeyi seçiyoruz. Kime ne şekilde yardımcı olduğumuz, dükkanımızın bulunduğu şehrin hikayesini değiştiriyor. Bu sebeple de oyunun farklı farklı sonları olabiliyor.

Güzel bir başka yanı ise oyunun size bir sürü gizemli eşya ve bir de harita vermesi. Söylentileri, efsaneleri ya da tanıdıklarımızdan gelen mektupları takip ederek bu haritada keşfe çıkabiliyoruz. Mavi pırıltılı mantarlar nehir kenarında mı yetişiyormuş? Nehir kenarına gidip bir örnek bulmaya çalışabiliyoruz. Bazen bilgiye ulaşmak için küçük bulmacalar çözmemiz ya da değerli bitkilerimizden yardım almamız gerekebiliyor.

Strange Horticulture muhtemelen yılın oyunu listelerine girmeyecek. Fakat keyifli ve sizi de bilgisayarınızı da çok yormayan bir oyun arıyorsanız göz atabilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.