Oyun Haberleri

Bethesda, Brotherhood of Steel Hakkında Açıklama Yaptı

İlk çıkan fragmanlarda gördüğümüzde kafamızı karıştıran, sonrasında yayınlanan videolarda emin olduğumuz Brotherhood of Steel konusuna ilişkin Bethesda tarafından resmi açıklama geldi.

Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde Brotherhood of Steel’in, Fallout 76 oyununda yer almasının mantıksızlığını dile getirdiğim bir haber yazmıştım. Anlaşılan durumun abesliğinden bir tek ben rahatsız olmamışım. Konu hakkında bir açıklık sağlandı fakat bana pek de yeterli gelmedi.

► Brotherhood of Steel’in, Batı Virginia’da Ne İşi Var?

Fallout’un resmi Twitter sayfasında paylaşılan görsel altında şu açıklama bulunmakta: “Kasım 2077, Büyük Savaş’tan bir ay sonra, Yüzbaşı Roger Maxson, hayatta kalanlarla birlikte California’daki bir sığınağa geldi. Burada Brotherhood of Steel’i kurup çalışan bir uydu yardımyla Amerika’nın her köşesine yayın yaptı… Taa Appalachia’ya kadar.

Verilen cevap beraberinde bir sürü soruyu da getiriyor. Brotherhood of Steel, 2077 yılında kurulmuş bir taraf değil. 2200 yılının başına kadar bu ekip zaten yeryüzüne ayak basmıyor. Kendi barınaklarına saklanıp Brotherhood of Steel’in temellerini atıyorlar. O sırada tüm kıtaya yayın yapıp hali hazırda çalışan bir alıcıyı dinleyen ve bu bilgileri doğru şekilde hayatlarına uygulayabilen insanların olduğuna inanmamız mı gerekiyor? Bir diğer ince nokta ise Bethesda zamanına kadar BoS birliklerine öyle kimsenin kafasına göre katılamıyordu. İçeriğinde dini ögeler de bulunan BoS üyesi olabilmeniz için aileden doğmanız ya da doğumunuzdan o şekilde yetiştirilmiş olmanız gerekiyordu. Sadece çok dikkat çeken, üstün insanları (Chosen One, Vault Dweller) birliklerine katılmaları için davet ederlerdi.

Hadi bunu da geçtik diyelim. Oyunda sıklıkla gördüğümüz T-60 zırhı nereden çıkıyor? Onun yapım şemalarını da uyduyla mı kıtanın öteki tarafına yolladılar?

Bethesda şunu açık açık söyleyemiyor. Benim gibi ağır Fallout hayranlarını da kızdıran nokta bu. “Arkadaş, biz bundan önceki hiçbir içeriği kabul etmiyoruz. Kendi kafamıza göre uydurup uydurup size sunuyoruz,” deseler inanın üzerinde bu kadar vakit harcayacağımız bir konu olmaz.

Bu açıklamanın üzerine bir de resmi ağızlardan Fallout 76’da bulunacak taraflardan bahsedildi. Brotherhood of Steel dışında, Responders, Free States ve Raiders tarafları bulunacak. Daha komiği ise Enclave’in de bu oyunda bulunacağı açıklandı.

Sanırım biz ya da ben bu işin hikaye kısmını (Lore) çok ciddiye alıyoruz. En azından doğru dürüst bir açıklama ya da hikayeye uygun bir gidişat çizilseydi, bu kadar zor olmazdı sanırım.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Overwatch İçin Yeni Karakter Tanıtıldı - Ana Amari

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.