AYBABTUHaberler

Gelsin Kabuslar! Cthulhu Gerçekten Ortaya Çıktı

Bilim dünyasından tam Cthulhu sevelere göre bir haberimiz var. İngiliz araştırmacılar, korku edebiyatı efsanesi H.P. Lovecraft‘ın yarattığı Cthulhu benzeri bir deniz hıyarı atası keşfetti ve ona “Sollasina Cthulhu” adını verdi.

Proceedings of the Royal Society B‘de yayınlanan araştırmaya göre; paleontologların 3 boyutlu modelini çıkardığı 430 milyon yıllık fosil, bilim dünyasında yeni bir sayfa açtı. 3 cm genişliğindeki, “yüzü” çok sayıda dokunaçla kaplı Sollasina Cthulhu, deniz dibinde dolaşıp yiyecek avlıyordu.

Neil Gaiman’dan Cthulhu Hikayesi – Ben, Cthulhu

İngiltere‘de bulunan ve Lovecraft’ın yarattığı Cthulhu efsanesinden esinlenerek adı konan canlının keşfi hakkında konuşan Oxford Doğal Tarih Müzesi Araştırma Bölümü Başkan Vekili Dr. Imran Rahman, “Sollasina Cthulhu, ophiocistioid türünün soyu tükenen bir üyesi. Elde ettiğimiz bu büyük materyal, grubun iç yapısı hakkındaki ilk bilgiyi sağladı. Halka halinde iç içe yapı daha önce grupta hiç rastlanmamıştı” dedi.

İlk başta Sollasina‘yı deniz kestanesi ve deniz hıyarı kategorilerinden hangisine ekleyeceklerinden emin olamayan araştırmacılar, evrimsel ilişkilerini inceledikten sonra daha çok deniz hıyarına benzediği sonucuna vardılar.

Call of Cthulhu Nedir?

Bilim insanlarının bu yeni deniz keşfinden sayesinde, “Great Old One”ın çok eskilerde, derinlerde bir yerlerde yaşadığını düşünenler deli muamelesinden kurtulur belki.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.