Dizi Haberleri

Guillermo Del Toro’nun Cabinet of Curiosities Dizisinde Bölümler Belli Oldu

Guillermo del Toro’nun Cabinet of Curiosities dizisi 25 Ekim‘de Netflix‘te başlayacak. Netflix bu dizinin bölümlerini farklı günlerde yayınlayacak. Her bir bölümün detayları da yeni fragmanla birlikte yayınlandı.

Dizinin yeni fragmanı bir ilk bakış videosu tarzında olmuş. Yani ağız sulandırmaktan çok tanıtıp bilgi veren bir video olmuş. Daha önce yayınlanan teaser fragman ise bence muhteşemdi. Dizi konusunda belli bir heyecan yaratıyordu. O teaser fragmanı ve diziye dair önceden bildiklerimizi içeren eski habere buradan göz atabilirsiniz.

Dizinin yeni fragmanını da aşağıdan izleyebilirsiniz:

YouTube player

Cabinet of Curiosities 8 bölümlük bir antoloji serisi. Yani del Toro’nun ifadesiyle “her bölümün kendine has bir dünyası var”. Ancak bölümlerin tamamı fantastik korku türünde buluşuyorlar. Zaten dizi tam da buna uygun olarak Cadılar Bayramı haftasında yayınlanacak.

Netflix normalde dizilerinin tüm bölümlerini aynı gün yayınlayan bir platform. Stranger Things‘in dördüncü sezonunu iki bölüme ayırıp farklı tarihte yayınladılar diye tepki almışlardı hatta. Ancak Cabinet of Curiosities ile bu kez yeni bir şey deneyecekler.

Dizinin ilk iki bölümü 25 Ekim’de yayınlanacak. Ve onu takip eden 4 gün boyunca her gün iki yeni bölüm daha yayınlayacaklar. Böylece 28 Ekim’de dizinin tüm bölümleri platformda olacak.

Dizi geleneksel korku kavramına meydan okuyan hikayelerden oluşacakmış. Büyüsel, gotik, grotesk ve ürpertici 8 uğursuz hikaye. Ayrıca Guillermo del Toro bu öykülerde estetiği ve dehşeti aynı anda bulacağımızı söylüyor.

Hikayelerden ikisinin yazarı bizzat Guillermo del Toro iken dizide iki öyküsünün uyarlanması ayrıcalığına sahip olan tek diğer yazar da H.P. Lovecraft oldu.

Cabinet of Curiosities – Bölümlerin Detayları

Guillermo del Toro ve H.P. Lovecraft Bölümleri

Dreams in the Witch House

Bu bölümde H.P. Lovecraft‘ın hikayesini Mika Watkins senaryoya uyarlayacak. Bölümün yönetmenliğini Twilight‘ın da yönetmeni olan Catherina Hardwicke yapacak. Oyuncu kadrosunda da Harry Potter’ın Ron Weasley’i Rupert Grint‘in yanısıra Ismael Cruz Cordova, DJ Qualls, Nia Vardalos ve Tenika Davis olacak.

Lot 36
Guillermo del Toro’nun hikayesini Sons of Anarchy serisinin yazarı Regina Corrado ekrana uyarlayacak. Yönetmenlik koltuğunda Pan’s Labyrinth’ten Guillermo Navarro oturacak. Oyuncu kadrosunda Watchmen dizisinden Tim Blake NelsonPredator filminden Elpidia CarrilloLovecraft Country‘den Demetrius Grosse ve The Man in the High Castle kadrosundan Sebastian Roche var.

Pickman’s Model

H.P. Lovecraft‘ın başka bir hikayesini Lee Patterson senaryo haline getirecek. Keith Thomas‘ın yöneteceği bu bölümde Back to the Future‘dan Crispin Glover‘ın, Oriana Leman‘ın ve Westworld dizisinden Ben Barnes‘ın performansını izleyeceğiz.

The Murmuring

Guillermo del Toro’nun hikayelerinden bir diğerini Jennifer Kent senaryolaştıracak ve yönetecek. Bu bölümde Game of Thrones‘tan Essie DavisWalking Dead aktörü Andrew Lincoln ve Hannah Galway rol alacak.

Diğer Bölümler

The Autopsy

Michael Shea‘nın bir kısa hikayesini konu alan bu bölümün senaryosunu Darkcity ve The Dark Knight senaristi David S. Goyer hazırlayacak. Bölümün yönetmenliğini David Prior yapacak. Oyuncular da F. Murray AbrahamGlynn Turman ve Luke Roberts olacak.

Graveyard Rats

Henry Kuttner‘ın bir hikayesinin hem senaristi hem de yönetmeni Cube ve Hannibal‘dan tanıdığımız Vincenzo Natali olacak. Bölümün başrolünde de Stargate‘ten David Hewlett oynayacak.

The Outside

Emily Carroll‘ın bir hikayesinin Haley Z. Boston tarafından yorumlanmış şeklini izleyeceğimiz bu bölümde ise yönetmen Ana Lily Amirpour olacak. Oyuncular arasında sempatikliğiyle gönlümüzde ayrı bir yeri olan Kate Micucci ve Martin Starr yer alacak.

The Viewing

Panos CosmatosAaron Stewart-Ahn ile birlikte yazdığı hikayenin yönetmenliğini yapacak. Ana karakteri Robocop yıldızı Peter Weller canlandıracak. Weller’a Eric Andre, Sofia Boutella, Charlyne Yi ve Steve Agee eşlik edecek.

Cabinet of Curiosities – Güncelleme (30 Eylül):

Diziden yeni bir fragman ve poster yayınlandı.

YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.