Son Haberler
Anasayfa » AYBABTU » Ejderha Mızrağı Dönüyor Mu?

Ejderha Mızrağı Dönüyor Mu?

Geçtiğimiz günlerde, Dungeons and Dragons‘ın doğduğu yer olan Lake Geneva, Wisconsin’de her yıl düzenlenen Gary Con’da büyük bir deprem yaşandı. D&D’nin yaratıcısı Gary Gygax anısına düzenlenen etkinlikte bu yıl Ejderha Mızrağı evrenini yaratan ve hem romanlarıyla hem de çizimleriyle o evrene hayat veren Margaret Weis, Tracy Hickman, Larry Elmore ve Jeff Easley, “Ejderha Mızrağı’na Dönüş” konulu bir panele katıldılar!

Panelde Ejderha Mızrağı evreninin kendileri için ne ifade ettiğini, evrenin nasıl doğduğunu ve Ejderha Mızrağı’nı nerede görmek istediklerini anlatan ekibimiz, kısa sürede tüm etkinliğin odak noktası haline geldi. Çünkü bu dörtlü bir şeyler saklıyordu ve dillerinin altından baklayı çıkarmaları an meselesiydi…

Panel boyunca en çok konuşulan konulardan birisi tabii ki önümüzdeki senelerde çıkması beklenen Ejderha Mızrağı filmiydi. Wizard of the Coast, yapılacak filmin önce Unutulmuş Diyarlar‘ı konu alacağını söylese de geçtiğimiz yıl oyuncu Joe Manganiello‘nun Twitter hesabından paylaştığı “Güz Alacakaranlığın Ejderhaları Taslak Senaryosu” gönderisinden sonra tüm dikkatler Ejderha Mızrağı evrenine ve Weis – Hickman ikilisine dönmüştü. Bu da yetmiyormuş gibi geçtiğimiz ay Weis ve Hickman’ın Wizard of the Coast genel merkezine çağrılması da işleri iyiden iyiye gizemli bir hâle getirmişti.

İlginizi Çekebilir  Fantastik Kurgu Temalı Top 10 Metal Şarkısı

Panelin sonunda “Ejderha Mızrağı evreni ve romanları geri dönüyor!” ya da “Ejderha Mızrağı filminin detayları belli oldu!” açıklamalarını beklerken, bu dörtlünün NDA -Gizlilik Sözleşmesi- imzalamış olmaları ve bazı şeyleri açıklayamamaları kafaları iyice karıştırdı. Acaba Ejderha Mızrağı sadece film ve roman olarak değil, FRP maceralarıyla da birlikte mi dönecek? Şu an için bilmiyoruz ancak panele Tracy Hickman’ın eşi Laura Hickman ve Gary Gygax ustanın kızı Heidi Gygax de son anda katılarak hayranlarla buluştular. Laura Hickman, eşi Tracy Hickman ile birlikte “Ejderha Mızrağı” konseptini ilk yaratan isimlerden biriydi. Geç de olsa onun da panele katılması büyük bir şeylerin geldiğinin habercisi gibi duruyor.

Ayrıca Dungeons and Dragons’ın tasarım bölümü başkanı Mike Mearls, etkinlikte kendisine yönlendirilen “Ejderha Mızrağı geri mi dönüyor?” sorularına “Gizlilik nedeniyle bir şey söyleyemiyorum ama beklentilerinizi yüksek tutmanızda fayda var…” cevabını verdi. Söylemesine de gerek yoktu zira son bir yıldır kafamızda kurmadığımız teori kalmamıştı zaten :)

Şimdilik başka detay bilmiyoruz ancak gündemi yoğun bir şekilde takip ediyoruz. Detaylar geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. O zamana kadar takipte kalın!

İlginizi Çekebilir  Müzik Dünyasının Fantastik İsmi David Bowie Aramızdan Ayrıldı