Sinema Haberleri

Dungeons And Dragons Filminin Vizyon Tarihi Belli Oldu

Uzun yıllardır süre gelen Dungeons and Dragons filminin vizyon tarihi sonunda belli oldu! Warner Bros.’un elinden kaçıp Paramount Pictures’a transfer olan DnD, ne yazık ki yakın bir tarihte vizyona giriş yapmayacak.

İlk defa 2015 yılında su yüzüne çıkan Dungeons and Dragons filmi için Warner Bros. ile anlaşma sağlanmıştı. Ancak Hasbro, Allspark Pictures adını verdiği alt kuruluşunu yeniden kurduktan sonra filmin yayın hakları Paramount Pictures’a devredildi. Wizards of the Coast kısmı ve Warner Bros. firması arasında devam eden yoğun trafik bir anda kesilerek, haliyle Paramount Pictures’a verildi.

Geçtiğimiz günlerde bir basın toplantısı düzenleyen Paramount Pictures, ileriye yönelik hazırladığı filmler için bir takvim yayınladı. Takvime göre Dungeons and Dragons filminin 1 Ekim 2021 tarihinde vizyona girmesi bekleniyor. Sayılı vakit çabuk geçer denir ama bu tarih gerçekten de uzak gözüküyor.

Paramount Pictures bu ara yıllarda tabii ki boş kalmayacak. G.I. Joe filmlerine de ağırlık vermek isteyen firma, seriye Micronauts, Visionaries, M.A.S.K. ve ROM gibi ekipleri de katıp kendi evrenini yaratmak istiyor. MCU, Justice League, Dark Universe derken Paramount’un da kendi evrenini yaratma planlarına şaşmamalı.

2017 başlarında Dungeons and Dragons senaryosu şekillenmeye başlamıştı. Başrolünde Ansel Elgort (Baby Driver, Insurgent) ismi düşünülen senaryo, bilindik DnD karakterlerinden uzak ama klasik bir masaüstü rol yapma oyununda olan tüm unsurlarla bezeli olacaktı. Umarız Paramount, ortaya güzel bir iş çıkarır da yıllar önce çekilen Dungeons and Dragons filmlerini unutturur.

İlginizi Çekebilir  James Gunn, The Suicide Squad Çekimlerine Başladığını Duyurdu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu