AYBABTUHaberler

Dragonlance Filmi Resmiyete Kavuştu Mu?

Bundan yaklaşık 1 sene önce aktör Joe Manganiello, -hani şu Deathstroke’u canlandıracak olan- önce Wizards of the Coast’u ziyaret etmiş ve Dungeons & Dragons hakkında bilgi almıştı. Sonrasında ise Dragonlance (Ejderha Mızrağı) filminin senaryosunu kendi Twitter hesabından paylaşmıştı. Şimdi yeni gelişmeler yaşanıyor…

Okuyucuların bildiği üzere 2009 yılından beri yeni Dragonlance (Ejderha Mızrağı) romanı yayınlanmadı. Hatta Wizards of the Coast, bu kitapların basımını bile neredeyse durdurdu. Margaret Weis ile sohbet ederken, “Yeni roman olmayacak mı?” diye sormuştum. O da, “Dragonlance isminin hakları Wizards of the Coast’ta. Bu nedenle yeni roman yayınlayamıyoruz,” demişti. Kısacası isim hakkını Wizards of the Coast elinde bulundurduğu için serinin yaratıcılarının bile eli kolu bağlanmış durumda.

Bir yandan bu olaylar yaşanırken ortaya çıkan Dragons of Autumn Twilight (Güz Alacakaranlığı Ejderhaları) senaryosu kafaları karıştırmıştı ama Joe Manganiello, sürpriz bir şekilde Margaret Weis ve Tracy Hickman ile buluştu.

Soldan Sağa: Margaret Weis – Joe Manganiello – Tracy Hickman

Arkalarında Dungeons & Dragons görseli ile çektirdikleri fotoğraf hemen akıllara Dragonlance filmini getirdi. Sitemizi takip edenler bir yandan üzerinde çalışılmakta olan Dungeons & Dragons filmi Hand of Chaos‘u biliyorlardır. Şimdi acaba bu üç isim yeni Dungeons & Dragons filmi için mi bir sebeple bir araya geldi, yoksa Joe Manganiello’nun paylaştığı Dragons of Autumn Twilight senaryosu için mi?

Joe Manganiello Arabuluculuk Mu Yapıyor?

Belli ki Dragonlance konusunda Wizards of the Coast ve serinin yaratıcıları Weis – Hickman ikilisi arasında bir isim/marka sorunu var. Acaba Joe Manganiello iki taraf arasında bir arabuluculuk yaparak Dragonlance filmini gerçek kılmak için çalışmalar mı yapıyor? Wizards of the Coast ile isim hakları, yazarlar ile de senaryo ve hikaye hakkında konuşup iki tarafı bir araya getirmeden bu işi çözmeye çalışıyor olabilir.

Tam bunlar olurken Tracy Hickman’ın kendi Instagram hesabından yayınladığı “Gizli görevin ardından eve dönüyorum” yazılı fotoğrafı da film çalışmaları söylentilerini arttırdı.

 

On my way home from secret mission.

Tracy Hickman (@tracyrayehickman)’in paylaştığı bir gönderi ()

Sonuç

Joe Manganiello’nun bir Dragonlance tutkunu olduğunu biliyoruz. Muhtemelen bu eseri filme uyarlama fikri de kendisine ait. Bu fikri gerçek kılmak için de aradaki gerginliği azaltarak hem firmadan isim haklarını alacak hem de yaratıcılarından onay alacak. Kısacası Dragonlance filmi için büyük bir çaba ve çalışma dönüyor arkaplanda.

Margaret Weis, son konuşmamızda bir açıklama için daha zaman var dedi. Bakalım ne zaman resmi bir açıklama gelecek!..

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Rusya'daki Uzaylı Otopsisi Kurgu Mu, Gerçek Mi?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.