Anasayfa » Haberler » Dizi Haberleri » Steven Moffat, Doctor Who’dan Ayrılıyor!

Steven Moffat, Doctor Who’dan Ayrılıyor!

steven-moffat

Gelmiş geçmiş en uzun süreli bilimkurgu dizisi olma unvanını taşıyan Doctor Who‘nun yapımcısı ve yazarı Steven Moffat‘ın diziden ayrılacağı yönündeki haberler doğrulandı!

Russel T. Davies’in ardından 2010 yılında yapımcı koltuğuna oturan Steven Moffat’ın 10. sezon sonrasında diziden ayrılacağı resmi Doctor Who Twitter sayfası üzerinden açıklandı. 2017 yılında tamamlanacak 10. sezon, Steven Moffat’ın son sezonu olacak.

Açıkçası BBC’nin bu kararı almasında biraz geç kaldığını söylemek gerek. 8. sezonda aldığı radikal kararlar sonrasında Doctor Who serüveni bambaşka bir boyuta taşınmıştı. Haliyle serinin sıkı hayranları bu yeni kararlardan pek hoşnut kalmadı. Öte yandan 9. sezonda dizinin kendisini toparlamaya başladığını gördük. Ama yine de Moffat’ın radikal kararlarından halen memnun değiliz.

chris-chibnall

Moffat’ın yerine Broadchurch ve Camelot dizilerinden hatırlayacağınız Chris Chibnall getirilecek. Chibnall, Doctor Who serisine yabancı bir isim de değil. 42, Pond Life, Dinosaurs on a Spaceship gibi bölümlerin yazarlığını yapmıştı. Ayrıca Torchwood serisinde de birçok bölümü yine Chibnall yazmıştı.

İlginizi Çekebilir  HBO'dan 2019 Dizileri Fragmanı - Watchmen, Game of Thrones ve Diğerleri

Kendisini serinin sıkı bir hayranı olduğunu açıklayan Chris Chibnall serinin bu kötü gidişatını durduracak mı bilinmez. Ama umuyoruz ki, Peter Capaldi ile birlikte çalışmaya devam eder. En azından bir sezon daha olsa güzel olur.