Dizi Haberleri

Mike Flanagan, Kara Kule Serisini Diziye Uyarlıyor

Stephen King’in leziz mi leziz eseri Kara Kule (The Dark Tower) sinemada kalbimizde koca bir delik açmış ve bizleri şoka sokmuştu hatırlarsanız. Şimdi ise dizi olarak karşımıza çıkacak.

Artık iyiden iyiye Stephen King cosplay’i olduğunu düşündüğüm Mike Flanagan, bu önemli esere el atmış durumda. Zaten ismi de anılıyordu. ”The Haunting of Hill House” ve ”Midnight Mass” projelerinde yanında ortak yapımcı olarak yer alan Trevor Macy de Kara Kule projesine dahil ve ikili serinin TV dizisi haklarını çoktan almış bile.

the dark tower kara kule

King sevgisini her fırsatta dile getiren Flanagan, Kara Kule serisi için de ”Projelerin Kutsal Kasesi” tanımında bulunuyor. Açıkçası böylesine zor bir proje için en doğru isimlerden biri Flanagan, türe olan yaklaşımı da yarattığı sıkı dizilerden belli.

Stephen King Eserlerinin Kara Kule ile Bağlantısı

Netflix ile olan anlaşmasının sonlarına gelen Flanagan, The Midnight Club’ın ilk sezondan sonra iptal edilmesiyle de ipleri germişti hatırlarsanız. Kara Kule projesini de Amazon ortaklığıyla hayata geçirmeye hazırlanıyor ve şimdiden pilot bölüm senaryosunu yazmış durumda. Flanagan kafasındaki projenin 5 sezonluk dizi ve iki filmden oluştuğunu da belirtiyor ve tüm proje hakkında Stephen King ile de çoktan görüşme gerçekleştirmiş. Yazarın materyaline sadık kalmak istediklerini, bu değerli esere küfür niteliğinde bir yaklaşım sergilemek istemediklerini ve bu sebeple King ile görüştüklerini söyleyen Flanagan, sunumlarının ardından efsane yazarın da görüşmeden çok mutlu ayrıldığını belirtmiş.

Kara Kule uyarlamaları hakkında hiç umut beslemezken bir anda ortaya çıkan Mike Flanagan ve yol arkadaşı Macy bizleri şaşırtabilecek mi, ne dersiniz?

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  The Flash TV Dizisinin İlk Fragmanı Geldi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.