Sinema Haberleri

Doctor Sleep’in Yönetmeni Mike Flanagan, Kara Kule’yi Çekmek İstiyor

Ewan McGregor’un başrolünde olduğu 2019 yılında vizyona giren Doctor Sleep’in yönetmeni Mike Flanagan, bir başka Stephen King eseri olan Kara Kule’yi sinemaya uyarlamak istediğini açıkladı.

Yönetmenlik karnesi bir hayli başarılı olan Mike Flanagan, gözünü başka bir Stephen King romanına çevirdi. Hush (2016), Doctor Sleep (2019) filmlerinin yanı sıra The Haunting of Hill House (2018) isimli 10 bölümlük mini dizinin arkasındaki isim olan Mike Flanagan, Kara Kule’yi hakkıyla sinemaya uyarlamak istediğini dile getirdi.

Bildiğiniz üzere 2017 yılında Idris Elba ve Matthew McConaughey’in başrollerinde olduğu bir Kara Kule filmi vizyona girmişti. Keyifli bir film olmasına karşın Stephen King’in ortaya koyduğu tasarıya hiç yakın olmaması nedeniyle de eleştiri konusunda yere çakılmıştı.

Amazon Prime, filmin peşine bir dizi çekecekken, yorumların bu kadar kötü olmasının ardından bundan da vazgeçmişti.

Ewan McGregor ve Mike Flanagan

Mike Flanagan, kendini ateşe atarak bu roman serisini beyaz perdeye taşımak istediğini söyledi. SYFY Wire’a röportaj veren Flanagan, “Kara Kule her daim anlatmayı çok istediğim bir eser olacak. Kutsal Kase gibi bir şey. Uyarlama çabası bile takdire şayan olacaktır. Birçok yetenekli insan, zamanını ve yüreğini, kanını ve terini ortaya koyup bunu başaracaktır.” sözleriyle film uyarlamasına talip olduğunu duyurdu.

Korku ve gerilim konusunda iyi bir vizyona olan Mike Flanagan, Kara Kule’nin hak ettiği uyarlamayı beyaz perdeye taşıyacak nadir isimlerden biri olabilir. Umarız üst düzey yöneticiler bu açıklamayı duyar da olası bir uyarlama için Flanagan’ı görev başına çağırır.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Batman v Superman Filminden Dövüş Sahnesi Yayınlandı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.