Dizi Haberleri

Capaldi, Doctor Who’yu Bırakıyor Mu?

doctor-who-peter-capaldi-banner

Steven Moffat‘ın önümüzdeki sezon diziyi bırakacağını açıklamasının ardından, serinin 12. Doktor’u Peter Capaldi‘nin ayrılacağı yönünde söylentiler çıktı.

BBC’nin geçtiğimiz haftalarda yaptığı resmi açıklamada, serinin yönetmeni ve baş senaristi Steven Moffat’ın Doctor Who’dan ayrılacağı belirtilmişti. Whovianları ikiye bölen bu kararın ardından ortaya birçok söylenti de çıkmaya başladı.

9. sezonun başarısının ardından Capaldi’nin ayrılacağı yönünde söylentiler henüz kesinleşmedi. 2017de Moffat’ın yerini dolduracak olan Chris Chibnall’ın seride değişiklikler yapma fırsatı olduğundan bahsediliyor. Hatırlarsanız Russel T. Davies’in yönetmen koltuğundan ayrılmasıyla beraber bize muhteşem hikayeler yaşatan tüm karakterlere elveda demiştik. Moffat ise 11. Doctor olarak kendisine Matt Smith’i seçmişti.

Benzer bir düşünceyle yola çıkarsak, Moffat’tan devir teslim alan Chibnall da kendi Doktor’unu seçmek isteyebilir. Elbette bu konu hakkında henüz kesin bir açıklama yok. Öte yandan Peter Capaldi’nin geçtiğimiz günlerde verdiği bir demeç bu söylentileri yalanlıyor gibi.

doctor-who-magicians-apprentice-bolum-gorsel

Radio Times’ın özel gecesinde konuşma fırsatı yakalayan Peter Capaldi, Doctor’un yeni yoldaşı hakkında ilk bilgileri de açığa çıkarmış oldu. Jenna Coleman’ın seriden ayrılışına oldukça üzüldüğünü belirten Capaldi, onunla çalışmaktan mutluluk duyduğunu ekledi. Yeni yoldaş hakkında sorulan sorular karşısında ise “Gerçekten de farklı birini arıyoruz” dedi. Farklı kelimesinin üzerine basa basa söylediğini de eklemek gerek.

Hal böyle olunca 10. sezonda Peter Capaldi’nin yanına yeni bir yoldaş geleceği aşikar. Ama bu yoldaş sadece 1 sezon boyunca mı Doctor’a eşlik edecek? Çünkü Chibnall yeni Doctor’unun yanına yeni bir yoldaş vermek isteyebilir. Benim tahminim Chibnall’ın bu tehlikeli oyunla oynamak istemeyeceği yönünde. Peter Capaldi ne kadar kaliteli bir oyuncu olduğunu her bölümde bizlere kanıtladı.

Daha önceki haberlerimizde de yazdığım gibi umarım Peter Capaldi’nin ayrılığı yakın değildir. Kendisiyle birkaç sezon daha geçirmek istiyorum. Moffat’ın ardından seriye yeni kanlar katacak Chibnall’ın elinde bizlere müthiş hikayeler anlatabilir.

İlginizi Çekebilir  Farklı Ülkelerden Bilimkurgu ve Uzay Temalı Pullar

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. açıkcası bende capaldiyi daha uzun süre, hele chris’in elinde görmek istiyorum, onun yönetiminde nasıl bir karışım ortaya çıkardı merak ediyorum. o da moffat gibi kendi doktoruna sahip olmak isteyebilir ama onun gibi her şeyi yakmak istemez umarım. çünkü moff ilk bölümden sadece doktoru değil, yol arkadaşını, sonik tornavidayı hatta tardisin dekorasyonunu bile değiştirmişti. böyle köklü bir değişimi tekrar yaşamak istemezdim. bize biraz daha capaldi ver chris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu