Çizgi Roman Haberleri

90’ların Çizgi Filmlerinden Gargoyles, Çizgi Roman Serisi Olarak Geri Dönüyor

Disney‘in 90’lı yıllarda yayınladığı Gargoyles çizgi filmi yıllar sonra yeni bir çizgi roman serisi olarak karşımıza çıkacak.

Dynamite Entertainment, Disney ile birlikte Gargoyles serisine yeni bir çizgi roman ile devam edeceklerini duyurdu. Orijinal dizinin kaldığı yerden devam edecek olan yeni çizgi roman serisinin geliştirilmesine Gargoyles‘un yaratıcısı Greg Weisman da dahil oldu.

Weisman, şu sıralar ilk sayı üzerinde çalıştığını söyledi. Gargoyles çizgi romanı, çizgi film serisinin 2. sezonunda kaldığı yerden başlayacak. Orijinal takımın yer almadığı 3. sezon ise bu projede adeta yok sayılmış.

Aslında Weisman, 2006 yılında Slave Labor Graphics için 18 sayılık bir Gargoyles çizgi roman serisi yazmış ve o seride çizgi filmin 2. sezonundaki olaylara yer vermişti. Daha da öncesinde Marvel‘ın bir Gargoyles denemesi olmuştu. Orijinal seri yayınlanırken Marvel Comics tarafından okurlara sunulan Gargoyles çizgi romanının yayın hayatı 11 sayıyla sınırlı kalmıştı.

Walt Disney Television Animation‘ın, Jade Animation ve Tama Productions‘la birlikte geliştirdiği Gargoyles çizgi filmi, 1994-1997 yılları arasında 78 bölüm olarak yayınlanmış ve 3 sezon sürmüştü. Çizgi film serisi, gün boyu taşa dönüşen gece yaratıkları Gargoyleların, bin yıllık bir büyünün ardından günümüz New York‘unda yeniden uyanmaları ve şehrin gizli koruyucuları haline gelmelerini konu alıyordu.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.