Son Haberler
Anasayfa » FRPNET Edebiyat » Drizzt Efsanesi, Kristal Parçası ve Gümüş Damarları ile Devam Ediyor

Drizzt Efsanesi, Kristal Parçası ve Gümüş Damarları ile Devam Ediyor

gumus-damarlari-kristal-parcasi-banner

İthaki Yayınları, Unutulmuş Diyarlar serisinin yayınlarına hız kesmeden devam ediyor.

Anayurt, Sürgün ve Göç kitaplarıyla başlayan macera şimdi de yeryüzünde Kristal Parçası ve Gümüş Damarları kitaplarıyla sürüyor.

Kristal Parçası

kristal-parcasi-kapakDrizzt’in heyecanlı macerası bu kitapla devam ediyor.

Büyücü çırağı Akar Kessell’in, Kristal Parçası’nı bulmasıyla başlıyor her şey. Soğuk rüzgârların estiği Buzyeli Vadisi, daha önce görmediği büyük bir savaşa hazırlanıyor. Barbar Wulfgar, sert Bruenor, güzel Cattibrie, gizemli Regis, Karanlıkaltı’nda n gelen yoldaşları Drizzt’in yardımıyla topraklarını korumak için mücadele verecekler.

Peki, bu ekip, büyülü Kristal Parçası’nın güçlerini defedebilecekler mi?

“Akınları Kelvin Anıtı’nın taşlarını yerinden oynatacak ve eğer On-Kasaba tek vücut olup onlara karşı koymazsa, halkların sonu geldi demektir.”

Yazar: R.A. Salvatore
Çevirmen: Ali Seval
Seri Danışmanı: Kayra Keri Küpçü
Editör: Özay Şen

Sayfa: 368

Gümüş Damarları

gumus-damarlari-kapakDrizzt’in mücadelesi, onu Karanlıkaltı’nın acımasız derinliklerine dönmeye zorlayan seslere karşı devam ediyor. Fakat yeni dostlarının ve Bruenor Battlehammer’ın Mithral Salonu’nda yer alma hayali daha kuvvetli. Bazı hayallerin asla gerçekleşmeyeceğ i söylenir fakat onlar birlikteyken hiçbir şey imkânsız değil!

İlginizi Çekebilir  Octavia E. Butler'ın Fantastik ve Tarihi Bilimkurgu Klasiği Yakın Türkçe'de

“Ona memnuniyetle öğretirdim.

Onun başarısına da en az kendi başarım kadar sevinirdim fakat ondan her zaman tevazu göstermesini, azmetmesini, öğrettiğim bu gücü anlamasını ve yıkım potansiyelini takdir etmesini talep ederdim. Gerekli düzeyde şefkate sahip ve topluma faydalı olmayan kimseye dövüşmeyi öğretmezdim. Kişi, kılıç kullanmayı öğrenmek için önce kılıcı ne zaman kullanacağını öğrenmelidir.”

Yazar: R.A. Salvatore
Çevirmen: Ali Seval
Seri Danışmanı: Kayra Keri Küpçü
Editör: Özay Şen

Sayfa: 360