Anasayfa » FRPNET Edebiyat » Ve Sonunda… Kara Elf Üçlemesi’ne Yıllar Sonra Yeni Haliyle Kavuştuk

Ve Sonunda… Kara Elf Üçlemesi’ne Yıllar Sonra Yeni Haliyle Kavuştuk

drizzt-banner

Şubat ayının sonlarıydı. Kamera karşısına geçip Ejderha Mızrağı ve Unutulmuş Diyarlar kitaplarının İthaki Yayınları tarafından basılacağını kamera karşısına geçip duyurmuştuk.

O videoda bazı tarihler vermiştik ancak elimizde olmayan sebeplerden dolayı bazı gecikmeler oldu ancak hiçbir aksaklık olmadı. Sonunda söz verildiği üzere Unutulmuş Diyarlar – Kara Elf Üçlemesi‘nin kitapları Anayurt, Sürgün ve Göç yeniden huzurlarınızda.

Drizzt, birbirinden fantastik maceralarıyla yeni okuyucularla buluşmaya hazır. Menzoberranzan’ın kan ve ihanet ile dolu topraklarından Karanlıkaltı’nın dehlizlerindeki beklenmedik dostluklara, sonrasında yeryüzüne ve yepyeni maceralara uzanan bir serüven. Drizzt Efsanesi bu kitaplarla başlıyor!

anayurt-resim

New York Times çoksatanı bu kitapta, fantastik edebiyatın en sıradışı karakterlerinden birinin hikâyesi anlatılmaya başlanıyor. Bu kara elfin yaşadığı yerin altındaki daha da karanlık dünyasında geçen macerası sizi benzersiz bir yolculuğa davet ediyor.

ANAYURT-kapak“Mevki benim toplumumun çelişkisidir, iktidar düşkünlüğü içindeki iktidarımızın kısıtlanmasıdır. İktidar ihanetle kazanılır ve iktidara sahip olana karşı ihanete davetiye çıkarır. Menzoberranzan’ı n en kudretlileri, günlerini sırtlarına saplanacak hançere karşı arkalarını kolaçan ederek geçirirler. Ölümleri ise çoğunlukla önlerinden gelir.”

İlginizi Çekebilir  Yeni Game of Thrones Kitabının Çıkış Tarihi Yanlışlıkla Sızdırıldı!

Drizzt Efsanesi bu kitapla başlıyor!

Yazar: R.A. Salvatore
Çevirmen: Boğaç Erkan
Seri Danışmanı: Kayra Keri Küpçü
Editör: Alican Saygı Ortanca

Sayfa: 328

surgun-resim

Menzoberranzan’ın örümcek ağı desenleriyle süslü, drowlara ait kanlı mağaralarından ayrılan Drizzt, kendisini Karanlıkaltı’nın vahşiliklerle dolu dehlizlerinde bulur. Yoluna devam etmek için hayatta kalmaya çalışırken karanlıktan çıkan eski bir dost ona yardım “eli” uzatacaktır.

SURGUN-kapak“Boş tünellerin yaratığı oldukça, hayatta kalmak benim için hem daha kolay hem daha zor oldu. Kendi belirlediğim bölgeme giren hemen her şeyi alt edebilir, yenemeyeceğim az sayıdaki canavardan kaçıp saklanabilirdim ancak ne yenebileceğim ne de kaçabileceğim bir düşmanı keşfetmem uzun sürdü. Nereye gitsem beni takip etti; ne kadar uzağa kaçsam, o kadar yakınıma geldi. Düşmanım yalnızlıktı, dingin denizlerin sonsuz, aralıksız sessizliği.”

Macera, Karanlıkaltı’nın derinliklerinde devam ediyor.

Yazar: R.A. Salvatore
Çevirmen: Boğaç Erkan
Seri Danışmanı: Kayra Keri Küpçü
Yayına Hazırlayan: Egemen Görçek

Sayfa: 312

goc-resim

Karanlıkaltı’nı terk eden Drizzt, kendisine çok yabancı olan yepyeni topraklarla ve bambaşka bir dünyayla tanışıyor. Ölüm saçan bir drow olarak yeryüzünde kendisini kabul ettirmeye çalışırken pek çok zorlukla yüzleşse de kendisine sırtını dönmeyen kişilerle de karşılaşıyor.

İlginizi Çekebilir  J.K. Rowling, Hogwarts Hakkında 3 Yeni Kitap Yayınlıyor

GOC-kapak“Gözlerimi yakıyor ve vücudumun her bölgesine acı veriyordu. Piwafwimi ve çizmelerimi parçalamış, zırhımdaki büyüyü yok etmiş ve de hep güvendiğim kılıçlarımı zayıflatmıştı. Yine de her gün, hiç şaşmaksızın, gün doğumunu beklemek için aynı yükseltiye, yargılanma yerime oturuyordum.”

Drizzt Do’urden, sadık yol arkadaşı Guenhwyvar’la yeryüzüne çıkıyor.

Yazar: R.A. Salvatore
Çevirmen: Boğaç Erkan
Seri Danışmanı: Kayra Keri Küpçü
Yayına Hazırlayan: Özay Şen

Sayfa: 320

Ön Okuma

Anayurt kitabının ön okumasına buradan ulaşabilirsiniz: https://yadi.sk/i/rkDquKIHrtqEK

Sürgün kitabının ön okumasına buradan ulaşabilirsiniz: https://yadi.sk/i/VXwy-60rrtqHr

Göç kitabının ön okumasına buradan ulaşabilirsiniz: https://yadi.sk/i/pcGxjOtvrtqH5

Ve macera başlasın. Herkese iyi okumalar!

Hemen ön sipariş verin:

Anayurt kitabını buradan ön sipariş verebilirsiniz.

Sürgün kitabını buradan ön sipariş verebilirsiniz.

Göç kitabını buradan ön sipariş verebilirsiniz.