Son Haberler
Anasayfa » FRPNET Edebiyat » Damızlık Kızın Öyküsü’ne Devam Kitabı Geliyor

Damızlık Kızın Öyküsü’ne Devam Kitabı Geliyor

Ünlü bilim kurgu yazarı ve kadın hakları savunucusu Margaret Atwood, diziye de uyarlanan Damızlık Kızın Öyküsü‘ne bir devam kitabı yazdığını ve kitabın Eylül 2019‘da çıkacağını bizzat duyurdu!

Atwood’un 1985’te yazdığı Damızlık Kızın Öyküsü, zaten dizisi çıkmadan önce de çok satanlar listesindeki bir kitaptı. Kadınların haklarının yavaşça ellerinden alındığı, nükleer radyasyonlar, kimyasal atıklar ve biyolojik silahlar sebebiyle dünyadaki kadınların doğurganlıklarının bitme noktasına geldiği distopik bir dünyada geçen hikâye, en sonunda doğurgan kadınların yakalanıp, terbiye edilip, zengin yönetici ailelere yalnızca damızlık göreviyle gönderilmesini konu alan kitabımız pek çok ödüle layık görülmüş ve dizisi de başta Altın Küre – En İyi Televizyon Dizisi ve Emmy olmak üzere pek çok ödülü kapmıştı.

Dizimizin iki sezonunu izlemiş olsak da aslında ilk sezonun sonunda kitabın tamamı işlenmişti. İkinci sezon, yazarımız Margaret Atwood’un da destekleriyle özgün bir şekilde hazırlanmıştı. Hayranlarının arzularını gözardı edemeyen Atwood, ilk kitaptan 15 yıl sonrasını anlatacak bir devam kitabı yazdığını ve kitabın Eylül 2019’da çıkacağını duyurdu, adı bile belli, The Testaments.

İlginizi Çekebilir  The Handmaid's Tale 3. Sezonundan Fragman Yayınlandı

79 yaşındaki usta yazar, haberi Twitter hesabından verdi,

“Soranlara cevap olarak evet: Damızlık Kızın Öyküsü’ne bir devam kitabı yazıyorum. The Testaments, Offred’in son sahnesinden 15 yıl sonrasında geçecek ve üç kadın karakterin ağzından anlatılacak. Eylül 2019’da yayınlanacak. Gilead’la ve işleyişiyle ilgili bana sorduğunuz tüm sorular, bu kitabın ilham kaynağı oldu. Eh, neredeyse! İlhamın geri kalanı için şu an yaşadığımız dünyaya baksanız yeter.”