Dizi Haberleri

Hulu, Margaret Atwood’un MaddAddam Üçlemesini Diziye Uyarlıyor

Hulu, 2017’den beri yazar Margaret Atwood’un The Handmaid’s Tale eserinin TV dizisi uyarlamasına ev sahipliği yapıyor. Şimdi de yazarın başka bir eseri olan distopik MaddAddam (DelliAddem) üçlemesini uyarlayacak.

Hulu, Battlestar Galactica’nın yeniden çekiminin hem yazarı hem de şov yürütücüsü olarak da atanmış olan Michael Lesslie‘ye diziyi yazdıracak.

Atwood’un Maddaddam üçlemesi, 2003 yılında Oryx and Crake (Antilop ve Flurya) romanıyla başladı ve ardından The Year of the Flood (Tufan Zamanı) ve MaddAddam (DelliAddem) ile devam etti. Kitaplar; ölümcül, genetiği değiştirilmiş bir salgının dünyayı mahvetmesinin ve yeni bir insanlık türünün ortaya çıkmasını anlatıyor. Üçleme, bu yeni ırkı dünyaya getirmeye yardımcı olmaya çalışan küçük bir karakter grubunu takip ediyor.

Yıllar boyunca üçlemeyi uyarlamak için birkaç defa deneme yapıldı. Darren Aronofsky ve prodüksiyon şirketi Protozoa Pictures, 2014’te HBO ile bir proje hazırladı ancak görünüşe göre proje hazırlanırken, HBO geri çekildi. Bundan sonra, dizinin hakları 2018’de Paramount Television‘a geçti ve burada birkaç yıl pişmeye bırakıldı.

Görünüşe göre proje, The Handmaid’s Tale‘in başarısının ardından Hulu’ya geçti. Dizinin Hulu’da ne zaman yayınlanacağına dair bir bilgi verilmedi.

Michael Lesslie, yeni uyarlamanın pilot bölümünü yazmaya hazır ve dizide de baş yapımcı olarak görev yapacak. Proje, aynı zamanda Hulu’nun tek yeni Margaret Atwood uyarlaması değil. 2019’da yayınlanan ve The Handmaid’s Tale’ın devamı olan The Testaments’ın bir uyarlaması da yine Hulu ekranlarında olacak.

Belli ki Hulu, Margaret Atwood külliyatı için kolları sıvamış. Heyecanla bekliyoruz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Ewan McGregor'lı Obi-Wan Kenobi Spin-off Dizisi Hayaldi, Gerçek Oluyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.