Makaleler

Yeni Deadpool Filminde Görmek İstediğimiz Karakterler

deadpool-banner

Evet, hepimiz Deadpool filmini izledik, ikinci filmin çıkacağını önceki haberimizden öğrendik. Yoksa siz hâlâ filmi izleyip haberimizi okumadınız mı?

Öyleyse bu yazımızda filmle ilgili birkaç spoiler yeme ihtimaliniz var şimdiden uyaralım!

Film daha çıkmadan önce yazdığımız haberde sizlere Cable karakteri ve kurduğu X-Force ekibinden bahsetmiştik. Filmi izledikten sonra da Cable karakterinin sonraki filmlerde gözükeceğinden emin oldukFRPNET asla yanılmaz

Peki Cable dışında görme ihtimalimiz olan başka hangi karakterler var sizce? Sıkı bir X-Men ve X-Force hayranı olarak sizler için ikinci Deadpool filminde –veya olası bir X-Force filminde- gözükmesi muhtemel olan bazı karakterleri yazmak istedim!

SIRYN

siryn

Meşhur X-Men üyesi Banshee’nin aynı güçlere sahip mutant kızı olan ve uzun zamandır X-Force üyesi olan Siryn, Deadpool ile uzun yıllar “karşılıklı platonik” aşk yaşamıştır. İkisi de birbirine açılmamış ve birbirlerini uzaktan sevmişlerdir ki Deadpool’un en sevdiği aktivitelerden biri de Siryn’i uyurken izlemektir zaten. Eğer Deadpool’un hikayesine biraz aşk, biraz kalp kırıklığı gibi duygusal temalar eklemek istiyorlar ise Fox’un yapacağı ilk iş senaryoya Siryn karakterini dahil etmek olacaktır! Ayrıca Banshee karakterinin X-Men: First Class filminde genç biri olarak gözükmesi ve Siryn karakterinin günümüzde onun kızı olarak karşımıza çıkması zaman bütünlüğü açısından hiçbir engel teşkil etmeyecektir.

BLACK TOM CASSIDY

black-tom-cassidy

Eh, Banshee ve Siryn’den bahsetmiş iken Siry’nin amcası ve Banshee’nin kardeşi olan Black Tom Cassidy’den bahsetmemek de olmaz! Kendisi kardeşi ve yeğeni gibi mutanttır ve ahşap nesneler aracılığıyla son derece yıkıcı güçlere sahip patlamalar yaratabilmektedir. Bunun dışında çizgi romanlarda Deadpool’un ilk büyük düşmanlarından biridir. Black Tom yakalandığı illetten kurtulabilmek için Deadpool’un iyileşme gücüne ihtiyaç duymuş ve bunu inceleyebilmek içinde Deadpool’un bir elini kökünden kesmiştir. İkili arasındaki kan davası böyle başlamış ve hala devam etmektedir.

COPYCAT

copycat

Kendisi aslında Deadpool filmimizde karşımıza, Deadpool’un sıradan kız arkadaşı Vanessa olarak çıktı. Kendisi çok güçlü bir şekil değiştiren mutanttır. Gördüğü başka bir canlının şekline hücresel seviyede dönüşebilir; yani dönüştüğü kişinin süper güçlerine kadar her şeyi kopyalayabilmektedir. Pek çok ölümcül yarayı Deadpool’un veya başka süper güçlülerin iyileşme yeteneklerini kopyalayarak atlatmışlığı vardır. Deadpool ile uzun bir süre basit düzeyde bir ilişki yaşamış ancak Deadpool’un Siryn’e aşık olduğunu fark edince ilişkiyi bitirmiştir; zaten kısa süre sonra da ölmüştür. Filmimizdeki Vanessa’nın gelecek filmlerde karşımıza Copycat olarak çıkacağı da aşikar.

DOMINO

domino

Galiba karakter olarak Cable’a çok benzediği için Domino’nun yeri bende çok ayrıdır. Tabii bunda bizzat Cable tarafından eğitilmesinin de büyük bir etkisi var. X-Force’un ilk ve orijinal üyelerinden biri olan Domino bu ekibi kalıcı olarak asla terk etmemiş ve Deadpool ile çalıştığı uzun yıllar boyunca biz okuyuculara benzersiz bir savaş şöleni sunmuştur. Kendisinin Deadpool ile “iyi” anlaşmasının en büyük sebebi Deadpool gibi silahlarla dövüşüyor olmasıdır ki gelecek filmlerde bu ikiliyi sırt sırta görme ihtimalimiz çok da uzak değil!

Bu ikisi bir araya geldiğinde sadece birkaç kurşunla 100’e yakın düşmanı öldürdükleri görülmüştür –abartmıyoruz. Bunun en büyük sebebi ise Domino’nun mutant gücüdür. Küçük çapta “telekinetik gerçeklik bükme” yeteneği olan Domino, bu gücünü kullanarak kendisini “çok şanslı” düşmanlarını ise “çok şanssız” bir konuma sokmaktadır. Örneğin tek bir kurşun sıkarak, o an havadaki rüzgar hızını, bulunduğu mekanın iç yapı malzemesini, düşmanın giydiği zırhın kalınlığını bilmeden o kurşunu bin bir çeşit noktadan sektirip adamın alnının ortasına isabet ettirebilmektedir. Ya da düşman tarafından kafasına dayanmış bir silahın aniden tutukluk yapması, daha yeni yapılan çok sağlam bir binanın düşmanının başına yıkılması gibi şeylerde olabilmektedir. Böyle durumlarda Deadpool ve  Domino arasında geçen son derece esprili ve bizlere kahkahalar attıran diyalogları mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz.

WOLVERINE

deadpool-wolverine

X-Men Origins: Wolveirne filminde zaten ikilinin kapışmasını görmüştük. Şu anda da Wolverine 3 filminin çekimleri devam etmekte. Yani Wolverine’nin gelecek Deadpool filmlerinde gözükmesi için hiçbir engel yok. Ancak sevgili oyuncumuz Hugh Jackman Wolverine 3 filminin, aradan geçen 16 yıldan sonra son Wolverine filmi olacağını ve bir daha Wolverine karakterine can vermeyeceğini söylemişti. Yakalandığı kanser hastalığıyla da savaşıyor olmasının bunda etkisi var tabii.

SHIKLAH

shiklah

Aşktan söz etmişken Shiklah’ı atlamak olmazdı, yani Deadpool’un eşini! Evet yanlış duymadınız, kendisi Deadpool ile evlendi. Shiklah yeryüzünde yaşamakta olan en yaşlı iblislerden biridir, bir succubus iblisidir. Kendisi Kont Drakula ile evlenip dünyanın hakimi olacakken son anda Deadpool’a aşık olur ve onunla evlenmeye karar verir. Zaten yaşayan hiçbir insan kadının Deadpool’a katlanması beklenemezdi… Ama tabii ki Shiklah’ın filme dahil olması senaryoya bir anda mistik konuların, vampirlerin, kurt adamların ve daha nice yaratıkların dahil olmasını gerektirecek. Doğal olarak senaristlerin bu topa gireceklerini pek sanmıyoruz.

 

Siz de aklınızda gelecek filmde görmeyi beklediğiniz ya da istediğiniz kişileri belirterek bu listeyi çoğaltabilirsiniz!

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  "Deadpool - Yaşayan Ölülerin Gecesi" ile Zombi Katliamına Hazırlanın!

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.