Sinema Haberleri

Yeni Deadpool Filmleri İçin Çalışmalar Başladı

deadpool-banner

Daha Deadpool’un ilk filmi yayınlana dursun, The Hollywood Reporter’ın haberine göre senaristler şimdiden devam filminin senaryo taslağını yazmaya başlamışlar.

Kısacası Deadpool’un yeni filmleri geliyor!

Söz konusu senaristler tabii ki Rhett Reese ve Paul Wernick; bugüne kadar Zombieland, GI. Joe: Retaliation gibi başarılı filmlerin senaristliğini yapan müthiş ikili. Senaristlerimizin şimdiden devam filmini yazmaya başlamaları şaşırtıcı değil çünkü beğenilse de beğenilmese de filmin reklamı o kadar uzun zamandır çok ince bir şekilde yapılmakta ki izlenme rekorları kıracağı şimdiden aşikar. Bunun dışında filmin yıldızı Ryan Reynolds’ın da birkaç röportajında sürekli devam filmlerinden bahsetmesi de bu teorileri desteklemekte.

deadpool-movie

Ryan Reynolds ayrıca şu açıklamayı yaptı;

“Gelecekte daha fazla Deadpool filmi yapacaksak bunun için X-Men’i ve hatta belki X-Force’u çok daha derin inceleyeceğiz. X-Force benim asıl önceliğim. O yapımın içinde gerçekten yer almak istiyorum”

Gördüğünüz üzere oldukça iddialı bir, hayır iki film birden geliyor diyebiliriz! İkinci filmle ilgili hiçbir şey belli değil ancak ilk filmin başarı durumuna göre yönetmeni Tim Miller’ın ikinci film koltuğunu da şimdiden kapacağından hiç şüphemiz yok!

deadpool

Hatırlatalım, Deadpool filmi 12 Şubat 2016’da yani Amerika’nın Ulusal Başkanlar Günü’nden 1 gün önce vizyona girecek. Bu da yetmezmiş gibi 2 gün sonrasının da 14 Şubat Sevgililer Günü olmasından dolayı yapımcılar filmin ilk 5 gün içerisinde tam 55 milyon dolarlık bir hasılat elde etmesini bekliyor ki bugüne kadar yaptıkları tanıtım reklamları ve uyguladıkları pazar stratejileri sayesinde bu rakamın çok daha yukarı çıkması bekleniyor. Bakalım biz de izleyip göreceğiz!

Peki oyuncumuz Ryan Reynolds’ın bahsettiği bu X-Force ekibi de kim?

X-Force ekibi aslında 90’lı yılların başında, belki de Marvel’ın bünyesinde bulundurduğu en yetenekli çizerlerden Rob Liefeld’ın çizim ve planlarıyla ortaya çıkmış bir gruptur. Yakın zamanda da film haberini yaptığımız, X-Men’in genç üyelerinden oluşan yan grubu New Mutants’ın dağılmış ekip üyeleri tarafından oluşturulan agresif bir mutant ekibidir X-Force. Ekibin kurucusu belki de Marvel denince -en azından benim- aklıma ilk gelen isimlerden biri olan Cable‘dır. :) (Filmi izleyenleri görelim! :) )

Serinin ilk sayısı X-Force Vol.1 yayınlandığı 1991 yılında tam dört milyon kopya satarak çizgi roman sektörünün en büyük rekorlarından birini kırmayı başarmıştır. Ancak çizer Rob Liefeld’in (ve birkaç Marvel çizerinin daha) ayrılıp Image Comics şirketini kurmasıyla seri sahipsiz kalmış ve satışları hızla düşmüştür.

deadpool-cable

Ancak tekrar Marvel bünyesine gelen çizerimiz kısa sürede X-Force’u toplamış, pek çok devam serisi çizmiştir. En önemli eserlerinden biri de X-Force’un dağılmasıyla çizdiği Cable and Deadpool serisidir ki bu seri Marvel tarihinin en sevilen ve en çok satan 7.”iki kişilik ekip” serisi olma özelliği taşımaktadır.

Deadpool zaten yayın hayatı boyunca pek çok kez hem X-Men ile hem de X-Force ile çok sefer çalışmıştır; kimi zamanda çatışmıştır. Yani Deadpool’u böyle bir ekibin içinde görürsek hiç yadırgamayacağız .

İlginizi Çekebilir  80'lerin Fantastik Filmleri Tek Posterde!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu