Makaleler

Supreme Leader Snoke’un Kökeni Belli Mi?

snoke-banner

Hepimiz komplo teorilerini çok seviyoruz; özellikle bu teoriler Star Wars ile ilgili olduğu zaman daha çok ilgi çekiyor.

Disney, hikayesini çok iyi sakladıktan sonra yayınladığı Star Wars: The Force Awakens ile ağızlarımıza bir parmak bal çalmakla birlikte bizlere fazlasıyla cevaplanmamış soru bıraktı. Elbette böylesine büyük hayran kitlesi olan bir yapım hakkında bu derece fazla bilinmez olması insanların düşüncelerini bu yöne kanalize etmesine ve yeni yeni teorilerle çözüm sunma çabasına yarıyor.

Star Wars Episode VIII ve Star Wars Episode IX filmlerinde tüm sorularımıza cevap bulacağımıza inancımız tam olmasına rağmen heycanlı hayran kitlesinin üretimi durmayacak gibi gözüküyor.

Bu kadar açıklamadan sonra yeni hayran teorimize başlayalım. Aslında benzer bir teoriyi daha önce yazmıştık ancak bu seferki başka!

Yüce Lider Snoke, Anakin Skywalker nam-ı diğer Darth Vader’ın öğrencisi olabilir mi?

Bu teoriye göre 501. Lejyon, Anakin Skywalker’la birlikte Jedi düzenini ortadan kaldırmak için Coruscant’ta tapınağa baskın düzenlediği zaman, Anakin genç öğrencilerden bir tanesini öldürmüyor ve gizlice yanına alarak kaçırıyor. O öğrenci, filmde baskın sahnesinde görünen ve Anakin’e, “Çok korkuyoruz Usta Anakin” diyen öğrenci. Snoke’un görüntüsü ile ufaklığın görüntüsünü yanyana koyduğumuzda yüz çizgilerinde belirgin benzerlikler var.

youngling

snoke

Katliamdan bir Padawan çıkartmak daha sonra onu Karanlık tarafın yollarıyla eğitip Jedi nefreti ile beslemek Darth Vader için zor olmayacaktır. Sonuçta Star Wars evreninde gizli yetiştirilen ve saklanan karanlık taraf çırakları olduğu bilinmekte.

Snoke da bu çıraklardan biri olup İmparator’un düşmesi ve ustasının ölümünden sonra yükselip kendi ustasının güç kullanıcısı torununun aklını çelmiş ve onu karanlık tarafa çekmiş olabilir.

YouTube player

Klasik eski üçlemeye paralel gidecek gibi görünen hikaye

Star Wars Episode IX’da, Kylo Ren‘in yaptıklarını farkedip Snoke’u büyük bir boşluktan aşağı atıp yoketmesi ve sonra da kendisinin Güç’le birleşip mavi mavi parıldaması ihtimali var.

star-wars-hayalet

Teoriler çok fazla, hepsine yetişemesek de elimizden geldiğince bulduklarımızı sizlerle paylaşıp filmleri bekleme süresinde ki sıkıntılı zamanlarımıza bir nebze olsun heyecan ve tebessüm katma gayesindeyiz.

İyi Eğlenceler.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.