Anasayfa » Makaleler » Star Wars Rogue One Filminde Olup da Force Awakens’ta Olmayan 10 Şey

Star Wars Rogue One Filminde Olup da Force Awakens’ta Olmayan 10 Şey

Geçtiğimiz sene vizyona giren Star Wars: The Force Awakens, Star Wars hayranlarını ikiye bölmüştü. Ana hikayenin dışına çıkan ilk film olma özelliğini taşıyan Rogue One: A Star Wars Story ise klasik üçlemedeki hissiyatı tekrar yaşatarak hayranları büyük oranda memnun etti. Peki Leia, Han Solo ve -az da olsa- Luke’un göründüğü The Force Awakens, Jedi hislerine dokunmakta zorlanırken Rogue One bunu nasıl başardı?

The Force Awakens’ta aradığını bulamayan Star Wars hayranları neden Rogue One’a bayıldı? Bu soruya Doğu Yücel‘in yanıtı şöyle oldu…

YAZAN: DOĞU YÜCEL

Rogue One’ı iki kere 2D, iki kere 3D izledim. (Not: Filmi 2D izlemenizi hararetle öneririm, 3D her şeyi biraz “bilgisayar oyunu” kılıyor ve filmin müthiş sinematografisini yansıtmıyor). Filmi her izleyişimde eksilerini de artılarını da daha iyi görme şansı elde ettim. Sonra The Force Awakens’ı tekrar seyrettim ve ikisi arasındaki farkları çıkarmaya çalıştım. İşte The Force Awakens’a burun bükerken Rogue One’a neden eski bir dost gibi sarıldığımızı -en azından bana- anlatan 10 fark:

İlginizi Çekebilir  Rick And Morty'nin Yaratıcısından Doctor Strange'e Ek Sahne