Makaleler

Sense8 Finalinde Mutlaka Çözülmesi Gereken 5 Konu

Netflix’in orijinal serilerinden biri olan Sense8‘in iptal haberini daha önce üzülerek duyurmuştuk.

Netflix Başkan Yardımcısı Cindy Holland iptal haberi için şu mesajı yayınlamıştı:

23 bölüm, 16 şehir ve 13 ülkeden sonra Sense8’in hikayesi sona eriyor. Cesur, duygusal, çarpıcı ve unutulmazdı. Daha önce dünyanın her yerinden hayranları olan, uluslararası oyuncuların ve böyle bir ekibin olduğu gerçek anlamda küresel bir şov olmamıştı. Böyle bir vizyona sahip olan Lana, Lilly, Joe, Grant ile tüm oyuncu kadrosu ve ekibe çıkardıkları iş ve bağlılıkları nedeniyle teşekkür ediyorum.

Hayranların sosyal medyadan Netflix’e gönderdikleri mesajlar sonucunda 2 saatlik bir final bölümü yayınlamaya karar veren Netflix’in çarpıcı bir bölümle sezon finali yapan diziyi nasıl sonlandıracağı ise merak konusu. Önümüzdeki yıl yayınlanacak olan 2 saatlik final bölümünde mutlaka çözüme kavuşması gereken olayları sıraladık. 

Gerçeği Öğrenmeyi Hak Edenler

Nomi’nin sevgilisi Amanita, sensate olmadığı halde tüm olaylardan haberdar olan tek kişiydi ta ki arkadaşları Bug’a da tüm olup bitenleri anlatana kadar. Küme içerisinde yakınlarına yaşadığını anlatan tek karakter Nomi fakat gerçekleri öğrenmeyi hak eden pek çok karakter bulunuyor.

Lito’nun sevgilisi Hernando ve oyuncu arkadaşı Dani, izlediğimiz iki sezon boyunca her zaman Lito’nun yanında yer aldı. Eh, şimdi Lito’nun da onlara bir açıklama yapma borcu var gibi görünüyor.

Felix ise Wolgang’ın suç ortağı ve en yakın arkadaşı olarak dizideki en sadık karakterlerden bir tanesi. Wolgang ve Felix, çocukluk yıllarından beri birbirlerinden hiç ayrılmadılar ve artık Felix’in de gerçekleri öğrenmesinin vakti geldi. 

Sun İçin Adalet

Tüm sensate kümesi içinde en büyük haksızlığı yaşayan karakterlerden biri hiç şüphesiz ki Sun Bak. Cinsiyeti nedeniyle ailede ikinci sınıf insan muamelesi gören Sun, küçük yaşlarından beri her alanda erkek kardeşinden daha başarılı biri oldu. Annesini kaybettikten sonra kardeşinin sorumluluğunu üzerine alan Sun, kardeşinin her hatasından da kendisini sorumlu tutuyor. Bu nedenle müşterilerin parasını zimmetine geçiren kardeşi Joong-Ki’nin suçunu üstlenerek hapishaneye bile girdi. Kendisine ekran başından böyle bir fedakarlık yapmaması için çığlık çığlığa bağırsak da artık olan oldu. Babasının gerçekleri fark etmesi üzerine Joong-Ki, babasını da öldürerek suçlarını pekiştirdi. Tüm bunlar yetmezmiş gibi hapishanede de Sun’ı öldürmesi için gardiyanlara para yağdırdı. İkinci sezonda Nomi, Amanita, Bug ve sensate kümesinin yardımıyla hapishaneden kaçan Sun’ın final bölümünde suçsuzluğunun ispatlaması ve kardeşi Joong-Ki’nin de hak ettiğini bulması gerekiyor. 

Nomi ve Amanita’nın Düğünü

Nomi ve Amanita, dizinin en sevilen çiftlerinden biri. Gerçi sevilmeyen bir çift düşünmeye çalışıyorum ve bulamıyorum. Lito ile Hernando, Will ile Riley, Wolgang ile Kala ve son olarak Capheus ile Zakia… Yani hangi çifti sevmiyor olabilirsiniz ki? Neyse. Nomi ve Amanita’nın ilişkisinin gelişimini izleyecek kadar şanslıydık ve ikinci sezonda birbirlerine aynı anda evlilik teklifinde bulundukları harika bir sahne izledik. Bu sahneden sonra doğal olarak final bölümünde Nomi ve Amanita’yı, tüm kümenin katıldığı bir düğünde görmek istiyoruz.

Wolfgang’in Kurtarılması ve Kümenin Paris’te Bir Araya Gelmesi

İkinci sezonun son bölümünde Wolgang’in BPO tarafından yakalanmasını ve işkence gördüğü bir masaya bağlanmasını izlemiştik. Sensate kümesi Wolgang’i kurtarabilmek için bir araya gelmiş Whispers’a ve BPO’ya açık bir şekilde savaş ilan etmişti. İki saatlik final bölümünde elbette ki Wolfgang’in kurtarılmasını ve potansiyelinin farkına varan sevgili kümemizin bu savaştan galibiyetle ayrılmasını görmek istiyoruz. 

Sensate kümesindeki her karakter dünyanın farklı bir yerinde yaşıyor ve birbirleriyle sadece zihinlerinde buluşabiliyorlar. Paris’te tüm kümenin bir araya gelmesini ve hepsinin yüzünün güldüğü bir sahneyi görmek hepimizin hakkı. 

“Devam edecek…” 

Final bölümünde görmek istediğimiz her şeyi yazdık ama asıl görmek istediğimiz şey bölümün sonunda çıkacak olan “Devam edecek…” yazısı. Ani bir şekilde iptal edilen Sense8 için son günlerde umut verici haberler çıktı. Lana Wachowski, üçüncü sezon senaryosunu yazdığını duyurdu ancak üçüncü sezon için Netflix’ten bir onay çıkmadı. Sıraladığımız tüm bu başlıklar iki saatlik final bölümünde çözüme kavuşsa bile hala cevaplanması gereken pek çok soru var. Capheus seçimi kazanacak mı? Lito’nun kariyeri ne olacak? Rajan göründüğü kadar iyi biri mi? (Hayır, tabi ki değil) Nairobi’ye son kullanma tarihi geçmemiş ilaçlar gönderilecek mi? Capheus’un annesi tamamen iyileşecek mi? Riley yeni bir kümenin annesi olabilir mi? Wolfgang ve Kala birbirlerine kavuşacak mı? Lila’nın kümesi neler yapacak? Bunlar akla gelen ilk sorular olsa da sorulması gereken onlarca soru var.

İki saatlik final bölümü yukarıda sıraladığımız dört başlığı bile bize dolu dolu sunabilecek uzunlukta değilken bu sorulara cevap bulmamız imkansız. Lana Wachowski’nin son açıklamalarına ve çıkan söylentilere bakarsak final bölümünün ciddi anlamda bir başarı yakalaması üzerine Netflix, üçüncü bir sezonu daha finanse edebilecek gibi görünüyor. Sense8’in üçüncü sezonundan güzel bir haber alabilmek için önümüzdeki yıl Netflix’in finansal durumunun ne olacağını ve hayranların tepkilerini beklemek zorundayız. 

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Marvel Filmlerinde Görmek İsteyeceğiniz 8 Avengers Üyesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.