Anasayfa » Haberler » Dizi Haberleri » Sense8 İkinci Sezonuyla Ekranlara Veda Etti

Sense8 İkinci Sezonuyla Ekranlara Veda Etti

Netflix’in orijinal serilerinden biri olan Sense8, üçüncü sezon onayını alamadı ve hikayesini tamamlayamadan sevenlerine veda etti.

Netflix’ten Cindy Holland iptal kararı için bir mesaj yayınladı:

23 bölüm, 16 şehir ve 13 ülkeden sonra Sense8’in hikayesi sona eriyor. Cesur, duygusal, çarpıcı ve unutulmazdı. Daha önce dünyanın her yerinden hayranları olan, uluslararası oyuncuların ve böyle bir ekibin olduğu gerçek anlamda küresel bir şov olmamıştı. Böyle bir vizyona sahip olan Lana, Lilly, Joe, Grant ile tüm oyuncu kadrosu ve ekibe çıkardıkları iş ve bağlılıkları nedeniyle teşekkür ediyorum.

İlk kez 2015 yılında izleyicinin karşısına çıkan Sense8’in iptal haberi Baz Luhrmann’ın büyük bütçeli müzikal dramı The Get Down’ın iptal haberinden bir hafta sonra geldi. Netflix’in iptal edilecek diğer serileri arasında Marco Polo, Lilyhammer, Hemlock Grove ve Bloodline bulunuyor. Sense8’in üçüncü sezonunun olamayacağı ihtimalini daha önce duyurmuştuk. Twitter’da başlatılan #RenewSense8 hashtagine, Will karakteriyle dizide yer alan Brian J. Smith de destek olmuştu. Dizinin iptal haberinin gelmesi üzerine hayranlar Netflix’e öfkelerini dile getiren mesajlar yağdırdı.

İlginizi Çekebilir  Netflix'in Atiye Dizisinden İlk Kareler ve Fragman Geldi

Bazı hayranlar dizinin üçüncü sezon onayı alamamasını homosensorium türüne ait insanların gerçekten var olduğu nedeniyle açıkladı. Bazıları da Netflix üyeliklerini iptal edeceklerini yazdı. 

https://twitter.com/CGBPosts/status/870341756671463425

Sense8, dünyanın 8 farklı yerinden 8 farklı karakterin duyusal ve zihinsel olarak birbirlerine bağlılıklarını anlatıyordu. Wachowski kardeşlerin yönettiği dizinin başrolünü Aml Ameen, Doona Bae, Jamie Clayton, Tina Desai, Tuppence Middleton, Max Riemelt, Miguel Angel Silvestre ve Brian J. Smith paylaşıyordu. Netflix’in kurucusu ve CEO’su olan Reed Hasting, yapacakları yeni projeler için böyle riskler almaları gerektiğini söyledi. Wachowski kardeşler ise iptal kararıyla ilgili henüz bir açıklama yapmadı.

Son zamanlarda yaptığı çalışmalarla herkesten olumlu tepkiler alan Netflix’in tüm kaliteli yapımlarını birer birer sonlandırması dikkat çekiyor. Tek sezonluk hikayelere sahip dizilerine ikinci sezon onayı veren Netflix, hayranların yeni sezon için gün saydığı projelerini bitirerek nasıl bir başarıya ulaşmayı hedefliyor merak ediyorum.