Dizi Haberleri

Sense8, 2 Saatlik Final Bölümüyle Geliyor!

Wachowski kardeşler ve J. Michael Straczynski‘nin bilimkurgu dizisi Sense8, bu ayın başında beklenmedik bir şekilde iptal edildi. Netflix’in Sense8 için iptal kararı almasının ardından sosyal medya şikayet mesajlarıyla doldu taştı. Twitter ve Facebook’ta başlatılan kampanyaların yanı sıra change.org sitesinde de bir imza kampanyası başlamıştı. Üstelik Sense8’in Onur Ayı’nda iptal edilmesi de ayrıca dikkat çekmişti.

Tüm bu olayların ardından Netflix, Lana Wachowski’nin yazdığı mektubu sosyal medya hesaplarından yayınlayarak Sense8 için 2 saatlik bir final bölümü çekeceklerini duyurdu.

Netflix’in sözcüsü paylaştığı mesajda “Sense8 hayranlarına hak ettikleri sonu vermeye karar verdik” dedi. Lana Wachowski, mektubunda serinin iptal edilmesinden sonra oldukça ciddi bir depresyona girdiğini itiraf etti. Wachowski yazdığı mektupta şu satılara yer verdi:

Bu mektubu yazmayı bir süredir düşünüyorum. Sense8’in iptal haberinden sonra ortaya çıkan sevgi ve keder mesajları o kadar yoğundu ki sık sık kendimi e-postamı açamayacağımı fark ederken buldum. İtiraf ediyorum ki ciddi bir depresyona girdim. Asla bu kadar çok çalışmadım ve Sense8’te olduğu gibi kendimi bir projeye bu kadar adamadım. Muhteşem bir ekibin hayal kırıklığını hissettim (keşke insanlar başardıkları imkansızlıkları anlayabilseydi). Oyuncularımızın üzüntüsünü hissettim fakat en önemlisi hayranlarımızın yüreklerini hissettim. Bu şovda karşılaştığım hayranlar şimdiye kadar karşılaştıklarımdan çok farklı.

Dünyanın dört bir yanından “Yapabileceğin bir şey yok mu?” soruları geliyordu. Hayır. Tek başıma yapabileceğim bir şey yoktu. Fakat tıpkı Sense8’teki karakterlerimizin yalnız olmadıklarını keşfettikleri gibi ben de sadece ben değildim. Hep birlikteydik.

Tutkulu mektuplar, dilekçeler, savaşmak için ortaya çıkan ortak ses Sun’ın yumrukları gibi beklenenin çok ötesindeydi. Bu dünyada fark yaratamayacağınıza inanmak kolaydır; bir hükümet ya da bir kurum ya da bir şirket karar verirse o karar geri alınmaz. Aşk her zaman daha az önemlidir. Ancak hayranlar bana kalbimde sonsuza kadar taşıyacağım bir hediye verdi: bu kararların geri alınamayacağı doğru olsa da her zaman öyle olmak zorunda değildir. Öngörülemez bir şekilde sevgi Sense8’i hayata döndürdü. (Her birinizi öpebilirim!)

Gelecek sene Netflix’in iki saatlik bir özel bölüm yayınlayacağını duyurmak benim için büyük bir zevk.

Hepinize teşekkür ederim. Şimdi Wolfgang’e ne olduğunu öğrenelim.

İkinci sezonun son bölümüyle inanılmaz bir sezon finali yapan Sense8’i, 2 saatlik bölümle başarılı bir şekilde sonlandırabilirler umarım. Hem Sense8’i yeniden ekranda görebilecek olmanın heyecanı hem de kesin bir finalin hüznüyle 2018’i bekliyoruz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.